НТА > НОВИНИ > Новини світу > США й Німеччина підписали Вашингтонську декларацію

США й Німеччина підписали Вашингтонську декларацію

245

Лідери США й Німеччини підписали Вашингтонську декларацію, яка встановлює стратегічні пріоритети для взаємодії обох країн як у межах двосторонніх відносин, так і для спільної відповіді на глобальні виклики.

Текст документа оприлюднено на сайті Білого дому.

Як зазначається, президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Ангела Меркель підтверджують свою прихильність тісному двосторонньому співробітництву щодо сприяння миру, безпеці та процвітанню у всьому світі.

Зокрема наголошується, що взаємодія будуватиметься на принципах демократії, верховенства права, а також сприянні прозорості, ефективного врядування, підтримці громадянського суспільства і незалежності ЗМІ.

«Ми захищатимемо права та гідність усіх людей і протистоятимемо несправедливості й нерівності скрізь, де це відбуватиметься», – йдеться в декларації.

Обидва лідери зобов’язалися боронити відкритий світ.

«По всій земній кулі всі країни повинні мати свободу для визначення власного політичного майбутнього, вільного від втручання ззовні, примусу чи панування з боку зовнішніх сил», – йдеться в документі.

Також визначено «критичну важливість свободи судноплавства та польотів, а також інших законних шляхів використання моря відповідно до міжнародного права». Причому, Вашингтон і Берлін протистоятимуть спробам розподілу світу на зони впливу, територіальної анексії, транснаціональних репресій, використання енергопостачання в якості зброї.

Країни висловили готовність «невтомно працювати» в ім’я вільної та мирної Європи, і в цьому контексті заявили, що союзництво в НАТО залишається основою для цих зусиль.

«Ми підкреслюємо необхідність розвитку наших альянсів та партнерських відносин для відповіді на майбутні виклики, у тому числі, кіберзагрози, енергетичну безпеку, дезінформацію, корупцію, відступ від демократії та втручання у наші вибори», – зазначається в заяві.

Лідери співпрацюватимуть, щоби нові технології були спрямовані на свободу, а не на її утиски. Вони висловили рішучість щодо спільних кроків для подолання кліматичної кризи, зміцнення глобальної безпеки у сфері охорони здоров’я, в тому числі стійкості до майбутніх пандемій.

Зокрема, з метою взаємодії в економічній сфері сторони погодились встановити Американсько-Німецький економічний діалог.

Як відомо, вчора відбулася  зустріч канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента США Джо Байдена. Володимир Зеленський сподівається, що політики не ухвалюватимуть рішень стосовно України без її відома.

Зокрема, сторони провели переговори по цілому переліку питань, що стоять на порядку денному, у тому числі, щодо протидії російській агресії, підтримки України та інших країн Європи.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі