Міністерство оборони США переоцінило вартість озброєння, яке надали Україні, на 6,2 мільярда доларів. Йдеться про період із лютого 2022-го року.
Про це заявила заступниця прессекретаря Пентагона Сабріна Сінгх під час брифінгу.
Ця сума перевищена приблизно вдвічі за початковими оцінками. Таким чином утворився надлишок, який використають для майбутніх пакетів безпеки.
За словами Сінгх, докладний аналіз помилки в бухгалтерському обліку показав, що військові служби використали вартість заміни, а не балансову вартість обладнання, яке вилучили із запасів Пентагона та відправили до України.
Представниця американського військового відомства зазначила, що остаточні розрахунки показують, що помилка склала 3,6 мільярда доларів цього фінансового року та 2,6 мільярда доларів 2022-го фінансового року, який закінчився 30-го вересня минулого року.
Отже, Пентагон тепер має додаткові кошти, які можна використовувати для підтримки України в її контрнаступі, і немає потреби узгоджувати між Білим домом і Конгресом ще один пакет військової допомоги нашій країні.
Такий перерахунок відбувся в той час, коли в США добігає кінця фінансовий рік, і фінансування Конгресу розпочинає скорочуватися.
До речі, в травні два високопоставлені представники Пентагона вже розповідали журналістам, що Міноборони США переоцінило вартість військового обладнання, відправленого в Україну, приблизно на 3 мільярди доларів.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну американські партнери вже надали нашій країні військову допомогу приблизно на 40 мільярдів доларів.
Нагадаємо, стало відомо, що державний секретар США Ентоні Блінкен у середу, 21-го червня, представить новий пакет допомоги Україні.
США та партнери поінформовані про військові потреби України. На теперішній момент є три найголовніші пріоритети оборонної допомоги.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить великий Львів"