НТА > НОВИНИ > Новини світу > США погодилися передати Україні реактивні системи залпового вогню

США погодилися передати Україні реактивні системи залпового вогню

У Росії перспективи отримання Україною MLRS викликають серйозне занепокоєння

726

Сполучені Штати Америки схвалили передання Україні ракетних систем великої дальності типу MLRS. Офіційно про це можуть оголосити вже наступного тижня.

Про це повідомив Wall Street Journal. Реактивні системи залпового вогню або MLRS були головним запитом від українських політиків і дипломатів за останні тижні.

Схвалені до передання Україні ракетні комплекси мають дальність стрільби в 70 кілометрів.

Джерела в Пентагоні також зазначили, що передання MLRS є частиною більшого пакету військової допомоги для України.

М270 MLRS – це універсальні пускові установки американської армії. Вони можуть вести вогонь некерованими реактивними снарядами на відстань до 45-ти кілометрів, високоточними ракетами M30 і M31 на дальність до 70-ти кілометрів, а головне – балістичними тактичними ракетами на відстань до 300 кілометрів. Їх використовують під різні цілі.

Якщо треба «відпрацювати» по певній площі на порівняно близькій відстані, то вони виступають аналогами «Градів» і «Смерчів».

А якщо є завдання вдарити точково та на віддаленішу дистанцію, то ці пускові установки виконують уже роль оперативно-тактичних ракетних комплексів і є новішими та потужнішими аналогами «Точки-У».

Нагадаємо, що в Росії перспективи отримання Україною таких пускових установок викликають серйозне занепокоєння, бо в М270 MLRS «довгі руки» – з такими потужностями українська армія може дістати навіть Кримський міст.

Американський лідер Джо Байден, виступаючи перед випускним класом Військово-морської академії США, заявив, що російський президент Володимир Путін намагається знищити українську культуру й ідентичність.

Президент України Володимир Зеленський увечері 93-го дня повномасштабної війни з Росією записав чергове звернення до українців, де заявив, що Донбас усе одно буде українським.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі