НТА > НОВИНИ > Новини світу > США та Німеччина можуть виплатити Україні компенсації за будівництво “Північного потоку-2” – ЗМІ

США та Німеччина можуть виплатити Україні компенсації за будівництво “Північного потоку-2” – ЗМІ

327

Американський та німецький уряди домовляються щодо виплати Україні компенсації за втрати від запуску російського газопроводу “Північний потік-2”.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначається, у США та Німеччині планують досягти домовленості щодо компенсації ще до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель у липні 2021 року.

Метою домовленостей є підтримка інфраструктури України та компенсації за економічні втрати України після початку роботи газопроводу.

Серед варіантів допомоги Україні – інвестиції для допомоги у будівництві власних електростанцій та план з нарощування експорту газу з країни. Німеччина також планує вести переговори з Росією для продовження транзиту газу через Україну.

Крім того, видання зазначає, що США та Німеччина обговорили ідею створення механізму, який дозволив би зупинити поставки газу по “Північному потоку-2”, якщо Росія буде чинити тиск на Україну. Проте в Німеччині виступають проти такої ідеї, оскільки не хочуть перетворювати газопровід в інструмент політики.

У США також не вважають цей план можливим, якщо Росія продовжуватиме закачувати газ у трубопровід. Американський уряд розглядає введення додаткових санкцій проти Москви у такому випадку.

Видання також зазначає, що адміністрація американського президента Джо Байдена, яка вважала, що зможе зупинити будівництво трубопроводу, змінила тактику і вирішила співпрацювати з союзниками для того, щоб мінімізувати наслідки запуску трубопроводу.

Ситуація з газопроводом

“Північний потік-2” є проектом розширення активного в Балтійському морі газогону Північний потік довжиною 1234 кілометри. За задумом, газогін повинен проходити через економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії (147 км), Німеччини (85 км), Росії (118 км), Фінляндії (374 км) і Швеції (510 км).

Початковий проект передбачає будівництво й роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 мільярдів м3 газу на рік через Балтійське море до Німеччини.

Наприкінці травня Держдепартамент США відмовився вводити нові санкції проти “Північного потоку-2” і керівника компанії, яка будує газопровід, проте минулого тижня Вашингтон вирішив все ж ввести санкції проти компаній, які займаються будівництвом газопроводу.

Таким чином, Росія планує добудувати газопровід до кінця 2021 року.

Згідно з заяви українського ГТС, унаслідок постачання газу через “Північний потік-2” Україна щорічно втрачатиме близько 5-6 млн доларів США.

Детальніше про ситуацію навколо будівництва “Північного потоку-2” читайте в нашому матеріалі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі