НТА > НОВИНИ > Новини світу > США та союзники розробляють терміновий план через російську ядерну загрозу

США та союзники розробляють терміновий план через російську ядерну загрозу

Погана координація російських збройних сил від початку вторгнення в Україну передбачає, що ядерні удари можуть не змінити результату бойових дій

275

Політики країн Заходу екстрено розпочали розробляти плани на випадок, якщо президент Росії Володимир Путін здійснить ядерний удар по території України.

Матеріал на таку тему опублікувало авторитетне британське видання Financial Times.

«Ми повідомили Кремлю безпосередньо в приватному порядку на дуже високому рівні, що будь-яке застосування ядерної зброї матиме катастрофічні наслідки для Росії. США та наші союзники відповідатимуть рішуче, і ми чітко та конкретно заявили, що це спричинить», – заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Один із високопоставлених американських чиновників зазначив, що якщо президент Російської Федерації думає, що ядерна загроза залякає Україну, змусивши її капітулювати або відмовитися від 20-ти відсотків своєї території, або злякає її союзників, щоби вони не допомагали Україні, то він дуже помиляється.

Два інші західні чиновники заявили, що ядерний удар по Україні навряд чи призведе до рівнозначної відплати, і, ймовірно, викличе військові дії у відповідь від західних держав з метою покарати Росію.

Низка офіційних осіб переконані, що якщо Путін і вдасться до ядерної зброї, то найімовірнішим сценарієм може стати використання тільки тактичної ядерної зброї, яка призначена для використання на полі бою.

На думку деяких військових експертів, Путін швидше за все погрожує застосувати ядерну зброю і отримає поступки, ніж насправді застосує її. До того ж, погана координація російських збройних сил від початку вторгнення в Україну передбачає, що ядерні удари можуть не змінити результату бойових дій.

Нагадаємо, що прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що на окупованих українських територіях, де відбуваються так звані «референдуми», «діятиме конституція Росії». Тож у разі наступу ЗСУ сюди, країна-агресорка трактуватиме це як атаку на Російську Федерацію. Цим, імовірно, він натякнув на можливість застосування ядерної зброї.

Ядерні погрози Путіна не вплинуть на підтримку України США. Крім того, Пентагон запевнив, що вже підготував варіанти дій, якщо Росія застосує ядерну зброю.

Папа Римський Франциск відреагував на заяву президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо можливого застосування ядерної зброї. Понтифік зазначив, що навіть думати про такий акт є «божевіллям».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі