НТА > НОВИНИ > Новини світу > США вперше в історії передасть Україні конфісковані кошти російського олігарха

США вперше в історії передасть Україні конфісковані кошти російського олігарха

Костянтина Малофєєва звинуватили у фінансуванні сепаратистів у Криму, який Росія анексувала 2014-го року

339

У п’ятницю, 3-го лютого, генеральний прокурор США вперше дозволив передати конфісковані кошти російського олігарха Україні.

Про це повідомив CNN.

Під час зустрічі з генеральним прокурором України Андрієм Костіним генеральний прокурор США Меррік Гарленд оголосив про перше передання конфіскованих активів через санкції проти російського олігарха.

«Сьогодні я оголошую, що дозволив перше в історії передання конфіскованих російських активів для використання в Україні… Ці конфісковані активи з’явилися після того, як я оголосив у квітні минулого року про висунення обвинувачення російському олігарху Костянтину Малофєєву за звинуваченнями в ухиленні від санкцій», – сказав Гарленд.

Він пояснив, що, згідно з його нинішнім дозволом, надалі вилучені кошти передадуть Державному департаменту на підтримку народу України.

«Сьогодні ми спостерігаємо за дозволом на передання конфіскованих активів у розмірі 5,4 мільйона доларів Державному департаменту з метою відновлення зруйнованої війною України», – додав Костін.

Влада США звинуватила Малофєєва у фінансуванні сепаратистів у Криму, який Росія анексувала 2014-го року. Малофєєв, який заперечує фінансування сепаратистів, потрапив під санкції США та звинувачений у їх порушенні вже 2022-го.

Прокурори заявили, що вони мали право на ці гроші на рахунку Малофєєва в денверському Sunflower Bank, оскільки він намагався перевести їх діловому партнеру за порушення санкцій США. Оскільки Малофєєв не заперечував вимоги щодо конфіскації, прокуратура заявила, що кошти варто конфіскувати за замовченням.

«Ці суми мізерні порівняно з ціною катастрофи, яку заподіяла Росія народу та землі України, але внесок важливий», – заявив голова оперативної групи Міністерства юстиції з питань втілення санкцій, спрямованих на російських олігархів Ендрю Адамс.

Нагадаємо, що США офіційно погодилися надати наступний великий пакет військової допомоги для України.

Раніше стало відомо, що до нового пакету допомоги від США ввійдуть ракети наземного базування з бомбовим наконечником, які замовлять у Boeing Co.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі