НТА > НОВИНИ > Новини світу > США ввели нові санкції проти режиму Лукашенка

США ввели нові санкції проти режиму Лукашенка

287

Президент США Джо Байден у сьогодні, 9 серпня 2021 року підписав указ про запровадження нових санкцій, спрямованих проти режиму Олександра Лукашенка у Білорусі.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

«Сьогодні, у річницю шахрайських виборів у Білорусі 9 серпня 2020 року, президент Джозеф Р. Байден-молодший підписав Виконавчий наказ (ЕО), що накладає подальші наслідки на Олександра Лукашенка та його режим за їх постійну атаку проти демократичних прагнень та права білоруського народу, транснаціональні репресії та зловживання, приниження міжнародних норм та корупція», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, це наказ розширює сферу дії національної надзвичайної ситуації, оголошеної 16 червня 2006 року, і накладає санкції щодо блокування осіб, які працюють у секторі оборони та супутніх матеріалів, секторі безпеки, енергетиці, секторі хлориду калію, секторі тютюнових виробів , будівельному секторі, транспортному секторі та інших.

Мінфін США також вводить наймасштабніші на сьогодні санкції проти ряду білоруських фізичних та юридичних осіб, включаючи:

ВАТ “Білоруськалій”, яке є одним з найбільших державних підприємств Білорусі, одним з найбільших у світі виробників калію та джерелом незаконного багатства для режиму;

Білоруський національний олімпійський комітет, якого звинувачують у сприянні відмиванню грошей, ухиленню від санкцій та уникненню заборон на візи, і який Міжнародний олімпійський комітет публічно дорікнув за нездатність захистити білоруських спортсменів від політичної дискримінації та репресій;

Видатні бізнесмени, які підтримують режим Лукашенка, а також п’ятнадцять компаній, з якими вони пов’язані – включаючи Absolutbank, приватний білоруський банк;

Інші підприємства, які працюють у галузях тютюнових виробів, будівництва, енергетики та транспорту білоруської економіки.

Зазначається, що США вітають скоординовані кроки Великобританії та Канади проти режиму Лукашенка та заходи, оголошені Європейським Союзом 24 червня.

«У травні, коли Білорусь змусила відхилити комерційний рейс авіакомпанії Ryanair, президент Байден пообіцяв «розробити відповідні варіанти притягнення винних до відповідальності» та «стояти разом з народом Білорусі у їхній боротьбі», – заявили у Білому домі.

«Позиція адміністрації Байдена залишається чіткою: режим Лукашенка повинен дозволити законне міжнародне розслідування щодо перельоту рейсів авіакомпанії Ryanair; він повинен негайно звільнити всіх політичних в’язнів; він повинен припинити націлювання на активістів та дисидентів, у тому числі через кордон, і він повинен розпочати справжній та всебічний політичний діалог з представниками демократичної опозиції та громадянського суспільства, що призведе до вільних і чесних президентських виборів під спостереженням ОБСЄ», – наголошують у США.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі