НТА > НОВИНИ > Новини світу > США ввели персональні санкції проти громадян Білорусі

США ввели персональні санкції проти громадян Білорусі

211

Держдепартамент США ввів візові рестрикції проти громадян Білорусі, які за кордоном здійснювали діяльність, спрямовану проти співгромадян-дисидентів.

Про це йдеться в заяві очільника Держдепартаменту Ентоні Блінкена.

Державний департамент увів візові обмеження для громадян Білорусі в рамках «Заборони Хашоггі» – інструменту для протидії транснаціональним репресіям.

Ці заходи спрямовані проти низки громадян Білорусі за їх причетність до серйозної діяльності, спрямованої проти дисидентів, яка здійснювалася поза національною юрисдикцією.

У Держдепі нагадали про спробу насильно повернути до Мінська білоруську олімпійську спортсменку Христину Тимановську під час літніх Олімпійських ігор у Токіо минулого року.

” Ми солідарні з пані Тимановською та всіма іншими, хто зазнав спроби режиму подавити критику. Ця акція є частиною комплексних зусиль із запобігання та реагування на акти транснаціональних репресій з боку будь-якого уряду, спрямованого проти журналістів, активістів та дисидентів“, – йдеться в заяві.

Зазначається, що США підтверджують свою підтримку народу Білорусі та закликають режим Лукашенка:

  • припинити репресії проти представників громадянського суспільства, незалежних ЗМІ, політичної опозиції, спортсменів, студентів, юристів та інших білорусів;
  • негайно звільнити всіх політичних в’язнів; брати участь у щирому сприянні діалогу з демократичною опозицією та громадянським суспільством;
  • виконувати свої міжнародні зобов’язання з прав людини;
  • припинити примус до вразливих людей і заходи у відповідь проти урядів і груп, які їм допомагають;
  • провести вільні та чесні вибори під міжнародним спостереженням.

США працюватимуть із міжнародною спільнотою, щоб притягнути до відповідальності винних за репресії та порушення прав людини в Білорусі.

Імена підсанкційних осіб не називаються.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"