

Сполучені Штати обговорюють розгортання американських військових сил у Східній Європі спільно зі своїми союзниками по НАТО.
Про це заявив у понеділок високопоставлений чиновник адміністрації, передає NBC News.
Оскільки Москва зібрала понад 100 000 військових на кордоні України, а дипломатичного врегулювання не сталося, то Захід посилює свою відповідь на тлі зростаючої небезпеки вторгнення.
За словами чиновника, ведуться переговори з країнами НАТО, які можуть прийняти військові сили США в рамках плану стримування ймовірної агресії президента Росії Володимира Путіна.
У понеділок НАТО заявило, що відправляє кораблі та винищувачі до Східної Європи і що Вашингтон «також чітко дав зрозуміти, що розглядає можливість збільшення своєї військової присутності в східній частині Альянсу».
У Білому домі заявили, що Байден обговорює з європейськими лідерами дії через нарощування російських військових сил на кордоні України, зокрема з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, президентом Польщі Анджеєм Дудою, президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцем і прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі.
Окрім того міністр оборони Ллойд Остін поінформував Байдена про варіанти реагування США, якщо Росія вторгнеться в Україну, а також про варіанти переміщення військ США перед вторгненням.
Серед варіантів, розглядаються польоти американських бомбардувальників над регіоном, переміщення кораблів у Чорне море, а також військ та частини обладнання з інших частин Європи до Польщі, Румунії та інших сусідніх з Україною країн.
За словами чиновників, Остін представив варіанти посилення оборони країн НАТО, зокрема оборони тих країн, які межують з Україною. Мета – продемонструвати єдність і силу всередині НАТО та стримати агресію Росії проти союзників у регіоні.
Росія неодноразово заперечувала плани вторгнення і звинувачувала Захід у розпалюванні напруженості.
Чиновник з оборонного відомства сказав, що Путін продовжує нарощування військових у прикордонні райони України.
Тим часом НАТО заявило, що переводить додаткові сили в режим очікування і посилає більше кораблів і винищувачів до регіону, включаючи посилення своєї присутність в Балтійському морі.
«НАТО продовжуватиме вживати всіх необхідних заходів для захисту всіх союзників, у тому числі шляхом зміцнення східної частини Альянсу. Ми завжди будемо реагувати на будь-яке погіршення нашої безпеки, в тому числі шляхом зміцнення нашої колективної оборони», – сказав Столтенберг.
Також у понеділок американські військові та НАТО розпочали навчання Exercise Neptune Strike ’22, які включають навчання з союзниками по НАТО щодо засобів, які можуть бути використані проти Росії. У рамках навчань авіаносна ударна група USS Harry S. Truman проведе тренування з дальнього удару з Середземного моря.
Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив, що навчання «покликані продемонструвати здатність НАТО інтегрувати високоякісні морські ударні можливості авіаносної ударної групи, щоб підтримати стримування та захист Альянсу».
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"