НТА > НОВИНИ > США закликали Росію звільнити  співробітника Радіо Свобода Єсипенка

США закликали Росію звільнити  співробітника Радіо Свобода Єсипенка

97

На засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні 22 липня місія США закликала Росію звільнити заарештованого в анексованому Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка, а також інших політв’язнів, і припинити репресії щодо кримчан.

Про це пише Крим.Реалії.

«Надходять повідомлення про те, що населення окупованого Криму зазнає утисків і залякувань за допомогою довільних арештів, незаконних обшуків будинків і підприємств, сфабрикованих обвинувачень в екстремізмі й примусу до визнання під тортурами та інших жорстоких зловживань. Нас, як і раніше, турбує справа журналіста Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода – Владислава Єсипенка, якому висунуті обвинувачення, що можуть призвести до позбавлення волі на строк до 18 років за сфабрикованими звинуваченнями у зв’язку з його журналістською діяльністю. Ми наполегливо закликаємо Росію припинити репресії щодо кримчан і звільнити цих політичних в’язнів», – йдеться у виступі представника США Кортні Острієн, опублікованому на сайті місії.

Дружина Владислава Єсипенка Катерина Єсипенко під час презентації звіту Кримського ресурсного центру щодо порушення прав людини в Криму за перше півріччя 2021 року заявила, що на півострові триває «правове беззаконня».

Раніше керівник Прокуратури Автономної Республіки Крим і Севастополя Ігор Поночовний поінформував Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова про порушення прав журналістів у Криму.

Місія США в ОБСЄ засудила триваючі спроби Росії переслідувати представників ЗМІ в Криму. Також місія висловила стурбованість через арешт фрілансера Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка.

Нагадаємо, російський суд у Криму 6 липня продовжив арешт до 18 грудня Владиславу Єсипенку. Цього ж дня на Майдані Незалежності в Києві відбулась акція на підтримку журналіста.

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай раніше назвав «знущанням над справедливістю» оголошення в підконтрольному Росії Сімферопольському районному суді обвинувального висновку Владиславу Єсипенку.

Раніше дружина Єсипенка повідомляла, що Владиславу інкримінують ще одну статтю обвинувачення – ст. 222 КК Росії (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів). Санкція цієї статті передбачає покарання від 5 до 12 років позбавлення волі.

За даними правозахисників, раніше Владислава Єсипенка звинувачували в Криму тільки за ст. 223-1. КК Росії (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв). Покарання за цією статтею передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.

У День свободи преси Катерина Єсипенко заявила, що її чоловіка змусили дати свідчення під тортурами.

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст (фрілансер) Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії), висвітлював соціальну та екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у збиранні інформації «в інтересах спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».

Протягом 27 днів до Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. Водночас інтерв’ю з ним показав російський державний телеканал «Крим 24»: на відео, опублікованому на сайті каналу, Владислав Єсипенко підтвердив, що знімав на півострові для проєкту Крим.Реалії, а також сказав, що нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам.

На засіданні суду в Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав Єсипенко заявив про тортури з боку російських спецслужб.

За повідомленням адвоката Олексія Ладіна, співробітники ФСБ Росії «погрожували Єсипенку розправою» після того, як він на суді в Криму звинуватив відомство в тортурах.

Служба зовнішньої розвідки України на інформацію ФСБ про співпрацю Владислава Єсипенка з українськими спецслужбами повідомила Крим.Реалії, що «не коментує провокації російських спецслужб». Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження за фактом затримання й арешту в Криму Владислава Єсипенка.

Офіційної інформації від російських силових структур про слідчі дії щодо Владислава Єсипенка немає.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі