НТА > НОВИНИ > Новини світу > США завдали ударів по талібах у провінції Кандагар

США завдали ударів по талібах у провінції Кандагар

78

Військові США завдали два удари по талібах та захопленій ними техніці, яку американські військові передали на підтримку афганських сил у провінції Кандагар.

Про це інформує CNN.

Збройний контингент США продовжує підтримувати Афганські національні сили оборони та безпеки під час завершення процесу виведення американських військ. За словами представника оборонного відомства, за останні 30 днів американські військові завдали приблизно шість чи сім ударів, переважно за допомогою безпілотників.

«Можу сказати, що за останні кілька днів ми завдали авіаудари на підтримку сил оборони Афганістану, але я не вдаватимуся в технічні деталі цих ударів», – сказав речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу в четвер.

Три з останніх чотирьох ударів були спрямовані на знищення захопленої талібами військової техніки, яку США передали Афганістану, повідомив один із чиновників.

Нещодавно повідомлялося, що виведення американських військ завершено більш як на 95%. Президент Джо Байден заявив, що цей процес буде закінчено до кінця серпня. Близько 650 військовослужбовців залишаться в країні для захисту дипломатичної присутності США в Афганістані, включаючи посольство, а також для надання допомоги в охороні міжнародного аеропорту Кабула.

У середу голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі зазначив, що таліби утримують 212 чи 213 із 419 районів країни. Хоча вони не захопили жодного з 34 адміністративних центрів провінцій, але оточили половину з них, намагаючись ізолювати ключові населені пункти, сказав Міллі.

«Існує можливість повного захоплення влади талібами або будь-який інший сценарій – розвал, воєнізація тощо. Ми дуже уважно стежимо за розвитком подій, і я не думаю, що гру закінчено», – сказав він.

Представники “Талібану” нещодавно заявили, що рух узяв під контроль 90% території Афганістану. Наступ талібів відбувається на тлі виведення з Афганістану військового контингенту США та інших країн західної коаліції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі