НТА > НОВИНИ > Новини світу > США зрадили Україну, або Що насправді відбувається з «Північним потоком-2»

США зрадили Україну, або Що насправді відбувається з «Північним потоком-2»

НТА з’ясовувало, чи справді варто аж так драматизувати ситуацію. 

211

Державний департамент США вирішив не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2». Знято обмежувальні заходи проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівника Матіаса Варніга. В Україні це уже назвали “поразкою американської дипломатії”. НТА з’ясовувало, чи справді варто аж так драматизувати ситуацію. 

Слід відзначити, що натомість США накладуть санкції на чотири російських кораблі, які будують «Північний потік-2», хоча критики проєкту кажуть, що цього недостатньо для припинення будівництва. І, певно, мають рацію – прокладання труб цього газогону одразу після рішення Держдепу було відновлено.

Лідер ЄС і п’ятий президент України Петро Порошенко, виступаючи наприкінці минулого тижня у Верховній Раді, наголосив, що відсутність санкцій щодо «Північного потоку-2» – це наче запрошення Путіна до агресії проти України. Перетворення країни з надзвичайно важливого для Європи партнера з енергетичної безпеки на звичайного імпортера, можливо, зі зберіганням газу у підземних сховищах.

Президент України Володимир Зеленський на пресконференції до дворіччя свого президентства назвав таке рішення Держдепу «програшем США й особисто президента Байдена», а також «серйозною геополітичною перемогою Росії».

Не перемога, а поразка РФ

Своєю чергою, директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко в ексклюзивному коментарі для НТА порадив не настільки вже драматизувати ситуацію. Експерт вважає, що не варто розглядати це, як геополітичну перемогу Росії. Тому розпачливі заяви політиків, за його словами, із цього приводу є дещо передчасними.

«Як на мене, то Росія близька не до перемоги, а, навпаки, до поразки, – зазначив Володимир Омельченко. – По-перше, ще є Конгрес США. Адміністрація Байдена – це не закон, а конгресмени жодних санкцій не скасовували, як вони були, так і залишаються. Просто там мова йшла про введення нових санкцій, а це вже інше питання».

По-друге, навіть у тому випадку, якщо вони добудують цей газогін, додав директор енергетичних програм центру Разумкова, то потім треба ще здійснити сертифікацію, застрахувати ці газопроводи і таке інше. В іншому випадку це швидше нагадуватиме металобрухт. Відповідно, потрібно буде провести певну кількість законопроєктів у Конгресі. Тобто ініціатива в цьому питанні перейде з осі президента Байдена на законодавчу владу.

«Крім того, варто наголошувати, що Росія закопала в землю більше 100 мільярдів доларів – з урахуванням прокладання труб через Ямал, де зробили повністю нову газопровідну систему, вона підійшла до Балтики, а вже звідти відповідні розгалуження, в тому числі й до газопроводу «Турецький потік». Словом, витратила величезні кошти, які ніколи не окупляться. Тому в будь-якому випадку Росія програє», – підсумував Володимир Омельченко.

Усе залежить від Німеччини

Верховна рада України на сьогоднішньому засіданні підтримала звернення до США та ЄС щодо введення санкцій до будівництва газопроводу «Північний потік-2». Нардепи прийняли відповідний проєкт постанови, закликавши Палату представників і Сенат Конгресу США використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством.

«Реалізація «Північного потоку-2» остаточно розв’яже руки Росії і дозволить продовжити російське військове вторгнення до України», – заявили у ВР.

Експерт Володимир Омельченко наголошує українським політикам треба діяти потужніше, не варто в жодному разі розслаблятися, активніше контактувати зі США. Бо насправді відбувається велика геополітична гра навколо «Північного потоку-2».

«Я переконаний, що «Північний потік-2» не добудують до виборів у Німеччині, які відбудуться у вересні. Меркель піде зі своєї посади, і це створює шанси, що нова коаліція в німецькому бундестазі заблокує це будівництво, бо там «зелені» мають великі шанси перемогти. А від Німеччини у цій ситуації залежить найбільше, що стосується загальної позиції Євросоюзу», – підсумував Володимир Омельченко.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі