НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Наслідки пожежі. Новий орган для костелу Св. Миколая коштуватиме до 1,5 млн доларів

Наслідки пожежі. Новий орган для костелу Св. Миколая коштуватиме до 1,5 млн доларів

279

Після пожежі у костелі Святого Миколая в Києві триває збір коштів на відновлення споруди та придбання нового органу, який згорів ущент. За оцінками експертів, його орієнтовна ціна — 1-1,5 мільйона доларів. Однак чеська фірма, яка займалася виготовленням таких інструментів, припинила своє існування.

Голова громадської організації «Рада з урбаністики Києва» Віталій Селик повідомив на своїй сторінці у Facebook, що на відновлення костелу та органу зібрали понад 25,37 мільйона гривень. Він також спробував підрахувати, скільки коштів знадобиться на придбання нового інструмента.

Оскільки загоряння у костелі Святого Миколая, вірогідно, трапилося через замикання проводки у механізмах органу – найбільше внаслідок пожежі постраждав саме інструмент. Він згорів повністю і вже не підлягає відновленню.

«Орган сконструювали спеціально для цього залу майстри відомої фірми «Rieger-Kloss» (місто Крнов, Чехія). Майстри намагалися наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костьолу», – описав Селик цей унікальний інструмент.

Інструмент мав 55 регістрів, розподілених на трьох мануальних і педальній клавіатурах, і 3 945 труб різних розмірів (від 13-ти міліметрів до 6-ти метрів), виготовлених з металу та цінних порід дерева (чорного та червоного). Програмне управління дозволяло повною мірою використовувати всю палітру його тембрів.

За словами Селика, зараз такий орган може коштувати близько 1-1,5 мільйона доларів (27-40 мільйонів гривень). Проте є один нюанс: чеська фірма-виробник декілька років тому оголосила про неплатоспроможність, звільнила всіх працівників і припинила роботу. Тому для його виготовлення доведеться шукати інші майстерні.

Долучитися до відновлення костелу та органу вирішила низка українських бізнесменів та компаній.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 3-го вересня, у Печерському районі столиці на вулиці Велика Васильківська, 75, у костелі Святого Миколая в органному залі виникла пожежа, внаслідок якої постраждав дорогоцінний орган.

У суботу, 4-го вересня, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко опублікував реквізити для збору коштів на відновлення костелу.

Костел Святого Миколая у 1899-1909 роках у неоготичному стилі побудував київський архітектор Владислав Городецький.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі