НТА > НОВИНИ > Новини світу > Стали відомі деталі попередньої угоди між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2”

Стали відомі деталі попередньої угоди між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2”

139

США і Німеччина близькі до підписання угоди щодо газопроводу “Північний потік – 2”. Чорновий текст документа містить зобов’язання Німеччини вжити заходів, якщо Росія спробує використовувати енергію в якості зброї проти України.

З текстом документа ознайомилося агентство Bloomberg.

Відповідно до угоди, якщо Росія спробує використовувати енергію в якості зброї або здійснити агресію проти України, Німеччина одноосібно вживе заходів на національному рівні. Одночасно Німеччина наполягатиме на прийнятті заходів на європейському рівні, включаючи обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Високопоставлений американський чиновник на умовах анонімності сказав, що формулювання було навмисно розмитою, тому що адміністрація Байдена не хотіла розкривати Росії дорожню карту своєї відповіді на будь-яку зловмисну поведінку.

Чиновник не виключив, що такі дії можуть включати обмеження поставок газу з Росії до Німеччини.

Угода зобов’яже Німеччину використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження контракту на транзит газу між Україною і Росією на строк до 10 років після його закінчення в 2024 році. Ці переговори мали би початися не пізніше 1 вересня.

За проектом угоди США і Німеччина будуть прагнути просувати інвестиції в розмірі до 1 мільярда доларів в так званий Зелений фонд, щоб допомогти Україні перейти на більш чисті джерела енергії. У тексті йдеться, що Німеччина зобов’язується вкласти в фонд початкові 175 мільйонів доларів.

Німеччина також призначить спеціального посланника для підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Україною з фінансуванням у розмірі 70 мільйонів доларів.

Очікується, що угода буде підписана найближчими днями перед візитом президента України Володимира Зеленського в США.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі