НТА > НОВИНИ > Суспільство > “Стрибки до 3 метрів”. Українські полярники показали кумедне відео з пінгвінами

“Стрибки до 3 метрів”. Українські полярники показали кумедне відео з пінгвінами

Субантарктичні пінгвіни можуть розганятися до 36 кілометрів на годину

408

Українські полярники опублікували веселе відео, як швидкі субантарктичні пінгвіни вистрибують на берег. Як відомо, тварини можуть досягати висоти в 3 метри.

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

За словами полярників, субантарктичні пінгвіни, яких вдалося зняти на відео, є найшвидшими серед усіх і можуть розганятися до 36 кілометрів на годину.

Щоб вистрибнути на високий берег, ці птахи спершу набирають швидкість в океані, а потім з допомогою лап та хвоста змінюють кут руху та вилітають у повітря. Деякі пінгвіни можуть досягати висоти в 1,5-3 метра.

«На суші пінгвіни здаються незграбними, проте у воді, де вони проводять 80% життя, ці тварини – дуже прудкі та швидкі», – йдеться у повідомленні.

Швидко плавати тваринам допомагає будова плечей та грудини. Також їхній стрімкості сприяє обтічна форма тіла та щільне оперення.

«А ще, спостерігаючи за імператорськими пінгвінами, вчені виявили, що під час розгону вони залишають навколо себе багато бульбашок. І ці кульки виходили не з легеней через рот, а йшли від пір’я. Науковці припустили, що перед стрибком у воду тварина набирає повітря в пір’я та затримує його, а для розгону у воді притискає пір’я, випускаючи бульбашки на поверхню», – додали фахівці.

Нагадаємо, що визначився склад зимувального загону 27-ої Української антарктичної експедиції, який у березні вирушить на станцію «Академік Вернадський» і працюватиме там понад рік.

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"