НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Сучасна амбулаторія без лікаря: на Львівщині вже 2 роки не можуть відкрити новий медичний заклад

Сучасна амбулаторія без лікаря: на Львівщині вже 2 роки не можуть відкрити новий медичний заклад

Аби потрапити на прийом до лікаря люди вимушені їхати до районного центру поруч – Золочева. А це за 10 кілометрів від села. До того ж сполучення громадським транспортом не зручне.

1154

Амбулаторію у селі Ремезівці, що на Львівщині відкрили ще вкінці 2019-го року. На її спорудження витратили більше 7-ми мільйонів гривень із обласного бюджету. Однак, вона досі не працює. Усі чекають сімейного лікаря, який погодиться тут приймати пацієнтів. Про проблему жителів кількох населених пунктів у Золочівському районі розповіли журналісти телеканалу NTA у програмі «Правда. Наживо» (о 19.00 годині).

«Є медична техніка, кондиціонери та власний автомобіль».

«Холодильники, шафи, для окуліста – дошка, столики. Все, що треба. Іншмй кабінет – для щеплення. От є кондиціонери. У нас їх 11. 11 на усю амбулаторію. Все працює, навіть, дещо ще не було включене»,голова Поморянської громади Степан Бузановський розповідає, що є у нових стінах амбулаторії.

Медична техніка та, навіть, власний автомобіль. Доступний заїзд у приміщення для людей із інвалідністю та спеціальні санвузли. Для комфортного лікування хворих тут є усе: «От, санвузли, з вентиляцією, із усім», додає голова Поморянської громади Степан Бузановський.

Не вистачає лише сімейного лікаря. Хоча, для нього тут, навіть, передбачене власне помешкання. Одразу у будівлі амбулаторії. Але із окремим входом. Дві кімнати, кухня та два санвузли наразі пустують: «Все ідеальне, нічого не пошкоджене, все закрите, лише чекаю свою господиню чи господаря».

5 сіл і трохи більше 5 тисяч мешканців без медичної допомоги. Змушені їздити за 10 кілометрів від села до міста Золочів.

Абсурдна ситуація: сучасна будівля є, а медика і медсестер немає. Без власного сімейного лікаря найбільше страждають мешканці 5-ох сіл, які має обслуговувати ця амбулаторія. Це трохи більше 5-ти тисяч селян.

«То є ужас, щоби на сьогоднішній час, у 21 столітті отаке робилося в селі», – емоційно жаліється на ситуацію мешканка села Ремезівці Оксана. 

Аби потрапити на прийом до лікаря люди вимушені їхати до районного центру поруч – Золочева. А це за 10 кілометрів. Та й сполучення належного немає, жаліється пані Наталя.

«В мене, наприклад, дома є стара мама і мала дитина. Нам дуже потрібно, навіть, тої медсестри. І того лікаря, тому що постійно хворіють. Мама має тиск. Я мушу сама колоти. В селі є дуже багато старих людей. І їм важко їхати. Тим більше, що в нас є проблема із маршрутками. Дуже рідко ходять», – розповідає мешканка села Ремезівці Наталя. 

«То є великий злочин проти народу – залишити в час епідемії без лікаря, без медсестри. Самі лікуємося, дзвонимо по своїх лікарях сімейних – лікарі буває відповідають, а буває і на дзвінки не відповідають, навіть», – додає мешканка села Ремезівці Оксана. 

Поки не знайдуть сімейного лікаря – амбулаторія не працюватиме.

Як тільки тут спорудили амбулаторію – сімейну лікарку спершу знайшли. Проте через пів року вона звільнилась.

«Була лікарка, була. Дуже гарна. Така Зорянка. Не знаю, що там сталося, але вона пішла», – каже про ситуацію мешканка села Ремезівці Галина.

Відтоді, новеньке приміщення – пустує. Місцева влада тим часом шукає медичного фахівця де тільки можна.

«Самі розумієте, що наші люди наша молодь, наші лікарі хочуть комфорту. І скільки ми не зверталися їздили і по центрах зайнятості, і в департамент», – пояснює селищний голова Поморянської громади Степан Бузановський.

Підвищена зарплатня: чиновники думають як заманити лікаря працювати у сільській місцевості.

Обласні чиновники ж розводять руками і сподіваються заманити сімейного лікаря у амбулаторію збільшеною зарплатнею для медиків.

«Із цього місяця мінімальна заробітня плата лікарів – це не менше 20 тисяч гривень, медичних сестер – не менше 13 тисяч гривень. Я думаю, що це буде таким першим кроком, щоб можна було залучити фахових лікарів в сільську місцевість», – каже про заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

На днях у львівській адміністрації мають провести зустріч аби обговорити абсурдну проблему. Хочуть залучити до роботи у районі випускників медичних вишів. 

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"