НТА > НОВИНИ > Суспільство > Суд дозволив заочне розслідування справи Януковича щодо розстрілів на Майдані

Суд дозволив заочне розслідування справи Януковича щодо розстрілів на Майдані

133

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього президента України. Мова йде про справи Майдану.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Розслідування здійснюватимуть «за фактами організації низки тяжких та особливо тяжких насильницьких злочинів, у тому числі умисних вбивств, скоєних відносно мітингувальників у лютому 2014-го в центральній частині Києва».

«Оскільки колишній президент наразі переховується від органів слідства та суду на території держави-агресора РФ, таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно нього за його відсутності (in absentia)», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, колишній президент Віктор Янукович, діючи у складі організованої групи спільно з колишніми головою СБУ та міністром внутрішніх справ, організував працівниками правоохоронних органів силову протидію та розгін демонстрантів 2014-го році.

Такі дії призвели до масових жертв серед мітингувальників в центральній частині Києва з 18-го по 20-те лютого 2014-го року, в тому числі до смерті 62-ох осіб, зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, що в середині червня Київський апеляційний суд відмовив захисту Віктора Януковича у відкритті провадження за скаргою на ухвалу Шевченківського районного суду Києва про надання дозволу на заочне слідство щодо експрезидента у справі про захоплення влади.

Раніше Національна агенція з питань виявлення, розшуку та управління активами передала колишню мисливську резиденцію президента-втікача Януковича «Сухолуччя» в управління компанії «7 днів».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі