НТА > НОВИНИ > Війна > Суд Гааги видав ордер на арешт Путіна

Суд Гааги видав ордер на арешт Путіна

В інтересах правосуддя суд дозволив публічно оприлюднити існування ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які їх видали

360

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні – Володимира Путіна та уповноваженої російського диктатора у справах дітей Марії Львової-Бєлової.

Про це повідомив Reuters.

«Путін несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії. Злочини, ймовірно, скоїли на окупованій території України щонайменше з 24-го лютого 2022-го року», – зазначили в пресслужбі Міжнародного кримінального суду.

Судді вважають, що Володимир Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за злочин – за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими.

«Марія Львова-Бєлова несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії», – додали в суді.

Ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22-го лютого 2023-го року.

«Палата визнала, що ордери є таємними, щоби захистити потерпілих і свідків, а також забезпечити розслідування. Проте, пам’ятаючи про те, що дії, про які йдеться в цій ситуації, нібито тривають, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню у подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднювати існування ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видано ордери», – підсумували в Міжнародному кримінальному суді.

Нагадаємо, що голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін на запрошення президента Володимира Путіна відвідає Росію 20-22-го березня.

Російська армія тимчасово вичерпала наступальний потенціал на Донбасі та буде прагнути його відновити. Навіть локальні наступи зараз є проблематичними.

Десять країн-союзниць беруть безпосередню участь у тренуваннях українських військових на території Великої Британії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"