НТА > НОВИНИ > Новини світу > Суд Неаполя звільнив затриманого на запит Росії українського режисера Лавренчука

Суд Неаполя звільнив затриманого на запит Росії українського режисера Лавренчука

У процесі щодо українського громадянина в Італії нарешті поставили крапку

543

Суд італійського Неаполя виніс остаточне рішення щодо звільнення українського режисера Євгена Лавренчука. У грудні 2021-го року його незаконно затримали за запитом путінської Росії про екстрадицію.

Про це у фейсбуці розповіла уповноважена із прав людини Верховної Ради Людмила Денісова. Суд визнав звинувачення проти Лавренчука з боку РФ сфабрикованими, а мотиви переслідування – політичними.

«За результатами звернення, відомості щодо громадянина України Євгена Лавренчука, які обробляв Інтерпол за запитом Національного центрального бюро Інтерполу в Російській Федерації, видалили через їхню невідповідність статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру», – розповіла Денісова.

Таким чином суд Неаполя поставив крапку в цьому процесі та звільнив Євгена Лавренчука.

«Моя локальна перемога! Я вільний, остаточно», – прокоментував своє звільнення Євген Лавренчук.

Він подякував усім, завдяки чиїм зусиллям вдалося його врятувати.

«Нехай моя перемога стане маленькою цеглинкою у перемозі України!», – підсумував український режисер.

Українського театрального режисера та колишнього головного режисера Одеського театру опери та балету Євгена Лавренчука утримували в СІЗО Неаполі у зв’язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ. Росія закидає Лавренчуку фінансові порушення, які він начебто скоїв на території країни.

Згідно з рішенням російського суду у липні 2020-го року Лавренчука звинувачують у фінансових зловживаннях у Росії 8 років тому. Тоді він працював на посаді художнього керівника «Польського театру в Москві».

Нагадаємо, що наприкінці січня український режисер Євген Лавренчук, якого затримали в Італії під тиском Росії, залишив слідчий ізолятор. Він перебував під домашнім арештом.

Українці, які проживають в Італії, провели в січні декілька мітингів у різних містах на підтримку українського режисера Євгена Лавренчука.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі