НТА > НОВИНИ > Війна > Суд відправив «Пашу-Мерседеса» під цілодобовий домашній арешт

Суд відправив «Пашу-Мерседеса» під цілодобовий домашній арешт

Обвинувачення вважає, що Павло може переховуватися, впливати на свідків, повторювати злочини, які скоював

324

Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому намісникові Києво-Печерської лаври, митрополитові УПЦ МП Павлу Лебедю.

Про це повідомило Суспільне.

Суд задовольнив клопотання прокуратури про цілодобовий домашній арешт. Окрім того митрополита зобов’язали носити електронний браслет.

Прокурор просив для митрополита цілодобовий домашній арешт на 60 днів у селі під Києвом. Обвинувачення вважає, що Павло (Лебідь) може переховуватися, впливати на свідків, повторювати злочини, які скоював.

Також прокурори подали клопотання, щоби протягом домашнього арешту митрополит не користувався соцмережами та відеохостингами.

Адвокат Микита Чекман заявив, що 29 років священнослужитель проживає у Києво-Печерській лаврі, а прокурори просять про домашній арешт за зовсім іншою адресою, а це неможливо.

«Підозра необґрунтована, ризики необґрунтовані. Павло готовий сприяти в кримінальному провадженні, адже він сьогодні прибув, попри стан здоров’я», – сказав адвокат.

Чекман також просив застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, оскільки митрополит зобов’язаний здійснювати служіння.

«Якщо застосується такий запобіжний захід, як цілодобовий домашній арешт, то Павла позбавлять можливості звершувати служіння. А згідно з канонами, священник зобов’язаний їх здійснювати. Це стане грубим порушенням права на віросповідання», – сказав він.

Раніше суд оголосив перерву в засіданні та переніс його на 3-тє квітня, оскільки митрополит скаржився на погіршення самопочуття, однак невдовзі суд погодив примусовий привід митрополита УПЦ МП Павла на засідання.

Нагадаємо, що колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу Лебедю вручили підозру. За його словами, в його домі нібито проводитимуть обшуки.

Служба безпеки України зібрала обґрунтовану доказову базу щодо його причетності до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдання та заперечення російської збройної агресії проти України.

Експерт із державної безпеки Юрій Михальчишин у прямому ефірі Суботнього стріму на телеканалі NTA висловив думку, що в теперішній ситуації навколо Києво-Печерської лаври мова йде насамперед не про ідеологічний, ціннісний чи світоглядний конфлікт, а про протидію українських спецслужб ворожим силам, які використовують клерикальні структури для боротьби з Україною.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"