НТА > НОВИНИ > Новини політики > Суд визнав винною сепаратистку Олену Бойко, але вона вийде на волю

Суд визнав винною сепаратистку Олену Бойко, але вона вийде на волю

Олена Бойко пропонувала віддати Галичину – Польщі, Буковину – Румунії, Закарпаття – Угорщині, і від своїх слів не відмовляється

317

Суд оголосив вирок у справі 61-річної Олени Бойко (справжнє прізвище Віщур), яка називає себе українською журналісткою. Її визнали винною у посяганні на територіальну цілісність України.

Як повідомив телеканал NTA, Феміда призначила їй два роки та три місяці ув’язнення. Однак за «законом Савченко» жінка вже відбула покарання, бо рівно половину терміну просиділа у СІЗО. За положеннями закону, один день попереднього ув’язнення рахується, як два дні позбавлення волі.

Олена Бойко була редактором сепаратистського сайту «Галицький яструб». Вона відома своїми антиукраїнськими висловлюваннями та пропозицією віддати Галичину Польщі, Буковину – Румунії, а Закарпаття – Угорщині.

2015-го року жінка втекла до Москви та назвала себе «львівською журналісткою у вигнанні». На місцевих пропагандистських каналах вона виступала в ролі експерта. На телеефірах незмінно критикувала українську владу та висловлювала підтримку збройним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

Однак росіяни депортували її через порушення міграційного законодавства й оштрафували на 5 тисяч рублів. Одразу на кордоні Олену Бойко затримали працівники СБУ.

Нагадаємо, що майже три роки тому Олена Бойко вийшла на зв’язок з російськими журналістами телефоном із Львівського СІЗО. За 15 хвилин розмови вона встигла поскаржилась на холод, голод, нестерпні умови перебування, а ще пообіцяти – виживе за будь-яких обставин.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
3
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"