НТА > НОВИНИ > Судова реформа в Україні: Венеційська комісія закликає розблокувати створення Етичної ради

Судова реформа в Україні: Венеційська комісія закликає розблокувати створення Етичної ради

142

Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо наголосив на терміновій необхідності створити в Україні Етичну раду при Вищій раді правосуддя (ВРП) для продовження судової реформи.

Про це стало відомо зі заяви Букіккіо, опублікованої на сайті комісії.

Як розповів Букіккіо, судова реформа була в центрі його нещодавнього плідного обміну думками з президентом Володимиром Зеленським. Ця реформа має вирішальне значення для майбутнього країни і викликає дуже великі очікування в українському суспільстві.

Голова Венеційської комісії привітав ухвалення Закону “Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Він додав, що це центральна частина цієї реформи, що дозволить відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка повинна якнайшвидше розпочати заповнення численних вакантних посад суддів.

«Ще одна важлива частина цієї реформи є створення Етичної ради. Міжнародні партнери України вже висунули своїх кандидатів до Етичної ради. Наразі терміново необхідно, щоб Рада суддів України без подальших затримок провела свої призначення, потрібні для проведення реформи», – наголосив Букіккіо.

За його словами, всі зацікавлені органи повинні утримуватися від будь-яких заходів, дій, бездіяльності або процедур, що призводять до затримки створення Етичної ради, що може завдати непоправної шкоди реалізації незалежної та ефективної судової системи в Україні.

Букікко підкреслив, що відповідальність за проведення судової реформи лежить на всіх.

«Я впевнений, що українські судді розуміють, що ця реформа необхідна не тільки для репутації та авторитету української судової системи, а й для України в цілому і для всіх українських громадян. Я закликаю їх взяти на себе відповідальність і підтримати реформу», – додав глава комісії.

Як відомо, на засіданні 13 вересня жоден із кандидатів до складу Етичної ради за квотою Ради суддів України не набрав необхідної кількості голосів.

Згідно з законом, до складу Етичної ради РСУ має делегувати трьох осіб з-поміж суддів або суддів у відставці, які в складі Етичної ради мають визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності, й надавати список кандидатів, котрі рекомендуються для призначення на посади членів ВРП.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі