НТА > НОВИНИ > Новини світу > Супутникові знімки довели крадіжку українського зерна Росією, – «Схеми»

Супутникові знімки довели крадіжку українського зерна Росією, – «Схеми»

212

Росією систематично вивозиться крадене українське зерно через Крим у порти Туреччини — попри твердження турецької влади, що вона не купує в РФ зерно з окупованих територій. Росіяни вимикають радари на суднах, але процес вивезення зерна регулярно потрапляє на супутникові знімки.

Про це йдеться в розслідуванні «Схем» повідомляє Радіо Свобода.

За даними журналістів-розслідувачів, зерно вантажать у порту «Авліта» в Севастополі, куди його звозять з тимчасово окупованих територій, зокрема Херсонської та Запорізької областей.

На прикладі двох суден — російського та сирійського — журналісти показали, як кораблі регулярно заходили в підсанкційний порт Севастополя, де в терміналі «Авліта» завантажували зерно, а потім прибували до Туреччини і там його розвантажували.

Як зазначають «Схеми», під час входження в кримський порт кораблі вимикають радари, тому їх неможливо відстежити через системи моніторингу суден. Проте їм не вдається «сховатися» від супутника, який з космосу фіксує перебування та завантаження суден в кримській «Авліті».

Одне з таких суден — «Михайло Ненашев» під російським прапором. Журналісти виявили, що цей корабель тричі ходив з кримського порту до портів Туреччини. 15 квітня супутник Planet Labs зафіксував цей балкер біля «Авліти». Три дні судно лишалося «непомітним» для системи офіційного моніторингу суден Marine Traffic через вимкнені радари.

Водночас цей сервіс зафіксував, що до заходу в кримський порт воно було «в баласті» (тобто порожнім), а після — вже завантаженим. 22 квітня «Михайло Ненашев» став у турецький порт Деріндже, а за чотири дні розвантажився. Судно робило ще кілька подібних рейсів у травні та червні.

Другий корабель, який відстежили «Схеми», — сирійський балкер Finikia. На супутникових знімках він з’явився в «Авліті» 20 квітня, а на радарах 21 квітня вийшов у море завантаженим. 29 квітня судно пришвартувалося в турецькому Немруті і відвантажило зерно. Подібну процедуру корабель повторював ще щонайменше один раз.

Журналісти опублікували супровідні документи на зерно, яке великими партіями купує Туреччина: вони свідчать, що судна «Ненашев» та Finikia на шляху до Туреччини завантажувалися зерном саме в кримському терміналі «Авліта». Походження товару зазначене як «Крим, Росія», хоч Туреччина визнавала анексію півострова незаконною.

«Ми працюємо з турецькою стороною. Але нам кажуть, що російські документи, які надаються для ввезення зерна в порт — вони є легальними і вони їх сприймають, як такі, що необхідні для того, щоб розвантажити судно в законний спосіб», – зазначив у коментарі «Схемам» посол України в Туреччині Василь Боднар.

У Мінагрополітики України повідомляли, що вирощеного в Криму зерна вистачає лише для внутрішнього споживання, оскільки Україна не постачала на півострів воду для зрошення. Те, що з «Авліти» експортують зерно саме з новоокупованих територій, визнавав і так званий «голова Криму» Сергій Аксьонов.

Проте влада Туреччини повідомляла, що розслідує заяви про те, що українське зерно незаконно вивезла Росія, зокрема й до її портів, але запевняла, що поки не виявила жодних таких поставок.

Минулого тижня окупанти розпочали вивозити українське зерно з Бердянська. Судно з 7-ма тисячами тонн зерна вже пішло з місцевого порту.

Нагадаємо, що британські літаки Rivet Joint або P8 Poseidon зможуть патрулювати Чорноморські регіони, якщо укладуть угоду про експорт українського зерна.

На те, щоби погодити та запустити «зерновий коридор» у Чорному морі для вивезення українського зерна, знадобиться 3-4 тижні. Про це наприкінці червня повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калин.

Як відомо, Туреччина затримала суховантаж, який перевозив викрадене на території нашої країни зерно. Україна подала запит на арешт корабля та конфіскацію майна.


Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі