НТА > НОВИНИ > Світ стривожений випробуванням “незвичайної” ракети в КНДР

Світ стривожений випробуванням “незвичайної” ракети в КНДР

268

Американська розвідка намагається визначити які нові властивості має балістична ракета з незвичною траєкторією, яку КНДР випробувала 25 травня.

Про це повідомляє CNN.

За словами американських чиновників, Північна Корея запустила три балістичні ракети в середу, в тому числі одну, яка пролетіла незвичайною траєкторією. Ракета мала траєкторію польоту, яку два посадовці описали як «подвійну дугу», коли ракета двічі піднімалася, а потім опускалася.

Така траєкторія може вказувати на те, що метою було перевірити здатність Північної Кореї запустити ракету і повернути її в атмосферу Землі, щоб досягти цілі.

Друга фаза можливої ​​«подвійної дуги» ракети могла бути транспортним засобом повторного входу, що від’єднується від основної ракети. Поки що незрозуміло, чи все це було частиною запланованого польоту, сказав один із чиновників.

Оцінка розвідки США всіх трьох випробувальних запусків все ще знаходиться на попередній стадії.

«США, РК та Японія висловлюють глибоку стурбованість з приводу запуску КНДР міжконтинентальної балістичної ракети та балістичних ракет меншої дальності 25 травня», – йдеться у спільній заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, міністра закордонних справ Південної Кореї Пак Джіна. і міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаяші в п’ятницю. 

«КНДР значно збільшила темпи та масштаби запусків балістичних ракет з вересня 2021 року. Кожен із цих запусків порушував численні резолюції РБ ООН і становив серйозну загрозу для регіону та міжнародної спільноти», – йдеться в повідомленні.

Ракетні випробування відбулися після поїздки президента США Джо Байдена до Південної Кореї.

Невідомо, яка з трьох запущених ракет мала незвичайну траєкторію польоту. Японія також публічно заявила, що одна з ракет летіла в незвичайний спосіб, а міністр оборони Японії Нобуо Кіші назвав це «нерегулярною траєкторією».

Південна Корея заявила, що імовірні МБР були запущені впродовж години близько 6-ї ранку за місцевим часом у середу. Попередня оцінка показала, що одна з ракет могла пролетіти над територією Північної Кореї.

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд підтвердила, що одна ракета мала міжконтинентальну дальність.

«Запуск КНДР трьох балістичних ракет 25 травня включав ще один запуск МБР. Сполучені Штати оцінюють, що це шостий запуск МБР КНДР з початку 2022 року». Вона попередила, що з початку року режим запустив 23 балістичні ракети і “активно готується до проведення ядерних випробувань”, – заявила Лінда Томас-Грінфілд.

Три запуски, які відбулися протягом години, відбулися на тлі побоювання, що Північна Корея готується до свого першого підземного ядерного випробування з 2017 року. У середу Південна Корея виявила ознаки того, що Північна Корея випробовує детонаційний пристрій для ядерного випробування.

Після запусків міністр оборони Ллойд Остін зателефонував міністру оборони Південної Кореї Лі Чон Супу, щоб обговорити оцінку та заходи реагування на недавні запуски балістичних ракет Корейською Народно-Демократичною Республікою (КНДР).

Це вже 16-те випробування балістичних ракет у Північній Кореї цього року.

За даними міністерства оборони Японії, ця ракета злетіла на висоту 6000 кілометрів і відстань 1080 кілометрів з часом польоту 71 хвилину, перш ніж впала біля західного узбережжя Японії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі