НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Світом шириться коронавірус “Лямбда”. Що відомо про новий штам

Світом шириться коронавірус “Лямбда”. Що відомо про новий штам

232

У світі все частіше ширяться нові штами коронавірусу. Нещодавно медики почали бити на сполох через небезпечний вірус “Дельта”. Утім, тепер світ заговорив про ще один вид коронавірусу – “Лямбда”.

Що відомо про новий штам і чим він небезпечний, читайте у матеріалі NTA.

У ВООЗ зауважили, що штам “Лямбда” – відносно молодий. Вперше його виявили в грудні 2020 року в Перу, а в кінці червня – у Бразилії.

Циркулює зараз він найбільше у Північній та Південній Америці, однак зафіксували штам вже у понад 30 країнах.

 Вірус має кілька мутацій

ВООЗ зарахувала штам до переліку варантів вірусу, що становлять інтерес. Тим часом “Альфа” і “Дельта” класифікуються як варіанти, що викликають стурбованість. Науковці вважають, що вірус має кілька мутацій. Вони, ймовірно, можуть вплинути на його заразність.

До слова, новий штам виявили поруч з Україною. 29 червня у сусідній Чехії зафіксували перший випадок зараження лямбда-штамом.

Наскільки вірус небезпечний

Вірусолог Пабло Цукаяма з університету у солиці Перу в коментарі ВВС розповів, що серйозних змін, порівняно з уже відомими мутаціями, не зафіксували. За неофіційними даними, варіант “Лямбда”, ймовірно, є більш стійким до антитіл, проте експерти у галузі охорони здоров’я наразі ці дані не підтвердили. Також деякі лікарі стверджують, що штам може викликати проблеми з кишківником.

Експерти також зауважили, що вакцини, схвалені ВООЗ, є ефективними проти різних варіантів коронавірусу. Відтак, наразі немає підстав думати, що вони будуть менш ефективними проти “Лямбди”.

Читайте також: Коронавірус “Дельта”. Чому його бояться

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі