НТА > НОВИНИ > Світовий банк оцінив вплив зміни клімату на врожайність в Україні

Світовий банк оцінив вплив зміни клімату на врожайність в Україні

181

До 2050 року під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України.

Такий прогноз надали у Світовому банку.

“До середини століття внаслідок різних чинників, зокрема й зміни клімату, спостерігатиметься зниження врожайності основних сільськогосподарських культур України, в тому числі ячменю, кукурудзи та соняшника. Проте врожайність озимої пшениці на півночі та північному заході України до 2050 року може зрости на 20-40 відсотків у порівнянні з 2010 роком”, – йдеться в повідомленні.

Також прогнозується, що значно скоротяться площі, придатні для вирощування ялини, бука, сосни та дуба – ключових порід деревини в Україні. Зі зміною клімату, ймовірно, зростатиме загроза лісових пожеж і значного поширення деяких видів комах.

“Температура може підвищитися на понад 4°C до кінця XXI століття, при цьому зима буде вологішою, а літо – сухішим, зі значними коливаннями в різних регіонах України. Прогнозується, що до кінця століття в південному степу буде різке щорічне збільшення кількості тропічних ночей і спекотних днів. Підвищення температури влітку може призвести до спеки та посилення посушливості на півдні та сході України. Прогнозується, що через пом’якшення клімату кількість морозних днів і ночей у південному регіоні зменшиться”, – зазначають у Світовому банку.

На основі цього аналізу, а також найкращих світових практик, Світовий банк рекомендує Україні зміцнювати інституції, політику та планування, збільшити науковий потенціал і дослідження. А також необхідно сприяти переходу до кліматично збалансованого сільського та лісового господарства та збереження водного запасу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі