НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Світовий рекорд: Надлегкий літак вперше здійснив політ на синтетичному паливі

Світовий рекорд: Надлегкий літак вперше здійснив політ на синтетичному паливі

144

Вперше у світі надлегкий літак Ikarus C42, яким керував капітан групи Пітер Хакетт, здійснив короткий політ на синтетичному паливі.

Про це пише Sky News.

Встановлено новий рекорд Гіннеса за перший у світі успішний політ із використанням лише синтетичного палива.

Рекорд, встановлений в аеропорту Котсуолд на початку цього місяця, був досягнутий у партнерстві з Zero Petroleum.

Синтетичне паливо UL91 виготовляється шляхом поєднання водню, вилученого з води, і вуглецю з атмосферного вуглекислого газу.

«Зміна клімату є транснаціональним викликом, який загрожує глобальній стійкості та нашій спільній безпеці та процвітанню. Те, як ми забезпечуємо наші літаки, стане великою частиною досягнення цієї мети, і цей захоплюючий проект виготовлення авіаційного палива з повітря та води показує, як це можна зробити», – заявив головний маршал авіації Майк Вігстон.

У той час як зелені технології, такі як виробництво електричної та водневої енергії, життєздатні для багатьох платформ RAF (Royal Air Force), швидкісні літаки вимагають альтернативи рідкому паливі.

Це синтетичне паливо допомагає зменшенню викидів вуглекислого газу з низки складних, але важливих секторів, у тому числі транспорту.

За даними Міністерства оборони, ця інновація є частиною проекту MARTIN від  Royal Air Force і має потенціал заощадити 80-90% вуглецю за політ.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі