НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Сила Himars: яких змін чекати на фронті з появою систем. Пояснення підполковника ЗСУ

Сила Himars: яких змін чекати на фронті з появою систем. Пояснення підполковника ЗСУ

Системи Himars, є двох варіантів. Є так звані модулі залпового вогню на шість пускових. Є модуль на запуск однієї ракети

2373

Навіть якщо припустити, що США передають Україні ракетні системи із дальністю дії до 70 кілометрів, то це стане дуже серйозною підмогою для нас. Утім одного такого пакету допомоги не достатньо, щоб кардинально змінити ситуацію на фронті.

Про значення систем Himars розповів в спецефірі NTA  полковник запасу ЗСУ, співзасновник всеукраїнської ГО “Союз учасників миротворчих операцій” Сергій Грабський.

За його словами, США США і союзники в НАТО насправді чудово усвідомлюють можливості ядерного щита Росії і адекватно на це реагують. Ця адекватність, каже підполковник запасу, і виражається саме в тому, що Україні готові постачати більш потужні системи для ведення війни проти країни-агресорки. Зокрема, і системи залпового вогню.

“Це забезпечить нам більш ефективне ураження противника на більшій глибині. Про які відстані йдеться, важко сказати. Наприклад, ті ж системи Himars, є двох варіантів. Є так звані модулі залпового вогню на  шість пускових. Є модуль запуску однієї ракети. У першому варіанті йдеться про 25-70 кілометрів. Інший –  ракета може вражати цілі до 300 кілометрів.  Але навіть якщо припустити, що нам дають системи на ураження до 70 кілометрів, то це дуже серйозна підмога для нас”, – наголосив Сергій Грабський.

Якщо на тактичному рівні росіяни таки трохи вчаться і більше не зосереджують  масовані сили та засоби, то на оперативному рівні вони продовжують збирати великі запаси зброї, бойової техніки, матеріальних засобів.

“І це все ми зможемо вражати вогнем, не наражаючи на небезпеку наші війська. А це дуже важливо”, – пояснив військовий.

Водночас, закликав не впадати в ейфорію, адже Росія суто арифметично і далі матиме більше озброєння.

“Тому на цьому етапі ще не варто чекати кардинальних та якісних змін ситуації. Одного такого пакету для цього не достатньо”, – резюмував Сергій Грабський.

Нагадаємо, сьогодні Білий дім офіційно заявив, що США виділяє новий пакет військової допомоги Україні. він включає в себе й ракетні системи залпового вогню, оскільки Україна пообіцяла не використовувати їх для ударів по території Росії. Зокрема, мова йде про HIMARS та боєприпаси до них.

У той же час, агентство Reuters з посиланням на слова посадовця Пентагону Коліна Каля повідомляє, що “початково” будуть надані чотири системи HIMARS, для навчання українським військовим знадобиться орієнтовно три тижні.

Оцініть новину
Клас!
10
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
1
Обіймашки
2
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі