НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Сила “Омікрону”: симптоми і чи справді вакцина не захищає від штаму

Сила “Омікрону”: симптоми і чи справді вакцина не захищає від штаму

Симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на “Омікрон”, та чи справді вакцини не захищають від нового штаму

4116

Новий штам “Омікрон” активно шириться у світі та вже домінує в Україні. Експерти кажуть, суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта” не виявили. Утім, небезпечний цей варіант тим, що є більш стійким до вакцин.

Про симптоми “Омікрону”, і чи справді вакцини не захищають від цього штаму, читайте у матеріалі NTA.

Симптоми “Омікрону”, які нагадують застуду

У Міністерстві охорони здоров’я зауважили, що наразі тривають дослідження щодо “Омікрону”, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на новий штам. Зокрема:

  • у 73% випадків зустрічається нежить
  • у 67,5% – головний біль
  • у 63,5% – втома
  • у 60% випадків спостерігається нежить та біль у горлі

У МОЗ кажуть, що суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта” не вивили. Разом із вказаними вище симптомами також спостерігається:

  • кашель (43,5%)
  • хриплий голос (35,7%)
  • озноб чи тремтіння (30%)
  • лихоманка (29,4%)
  • втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

“Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки”, – додали у МОЗ.

Також МОЗ радить при появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має скерувати на тестування на COVID-19.

Вакцина проти “Омікрону”

Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.

При цьому, низка лабораторних досліджень раніше показали, що нейтралізуючі антитіла, які з’являються після двох доз вакцини проти ковіду, значно менш ефективні проти «Омікрона», пише BBC.

Також видання Bloomberg повідомляло, що дослідження проведене в університеті Гонконга вказує, що первинна вакцинація двома дозами вакцини CoronaVac не дає достатньої кількості антитіл проти нового штаму «Омікрон».

Натомість Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що наявні вакцини проти коронавірусу, як і раніше, повинні захищати від тяжкого перебігу хвороби та смерті у разі зараження «Омікроном».

На цьому також наголосила у коментарі NTA епідеміологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова. За її словами, вірус, звичайно, змутував, але це не означає, що вакцина не є ефективна проти “Омікрону”.

“Рік тому вакцина захищала на 95% від ураження. Потім змінився вірус – і показник знизився  до 90%. Є дослідження, що від Омікрону також трішки зменшилася – до 89%. Але це не означає, що вакцина не захищає від важкого перебігу і від смертності . Вона захищає”, – каже епідеміологиня.

Вакцинація захищає від важкого перебігу і смертності

Оксана Пушкарьова зазначила, що люди, які вакцинувалися двома дозами, але від тоді минуло 6 місяців, будуть менш захищені від “Омікрону”.

“Пів року пройшло. Потрібно імунну відповідь ще однією дозою вакцини. Якщо людина інфікована, незалежно яким штамом, то імунна система буде мати готові антитіла”, – пояснила вона.

Епідеміологиня також зауважила, що захворюваність на коронавірус висока у кожній країні, проте дивитись потрібно саме на показники смертності та госпіталізацій.

“Потрібно дивитись передусім на показник смертності  і госпіталізацій. Саме цей показник в інших країнах не є високий. Захворюваність висока у кожній країні, але вакцинацією ми захищаємося не від захворювання, а від важкого перебігу і смертності. Якщо дивитись на статистику госпіталізацій та смертності в Україні, то у 95% випадках – це люди, які не вакцинувались”, – резюмувала експертка.

Нагадаємо, за добу, 17 січня, в Україні зафіксували 8 558 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За даними Національної академії наук України (НАН), нова хвиля ковіду вже розпочалася. Її пік прогнозують на лютий. В Україні, як і по всьому світу, домінуватиме  штам «Омікрон», який наприкінці листопада 2021 року виявили в південній частині Африки.

Першим у Львові захворів депутат Львівської міської ради Андріян Гутник. Про це він повідомив 29 грудня.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
4

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі