

Постійний паркан на кордоні Польщі та Білорусі планують спорудити за шість місяців, його висота – понад 5 метрів.
Про це повідомила РАР із посиланням на міністра внутрішніх справ і адміністрації Маріуша Камінскі. У прикордонній службі підготували також візуалізацію майбутнього паркану.
Міністр зазначив, що цей паркан стане символом рішучості Польщі боротися з нелегальною міграцією.
«Це міграція не з природних причин, як у багатьох інших випадках у світі – через природні катаклізми, політичні та збройні конфлікти… Ми маємо справу з елементом гібридної війни, яку веде білоруський режим, щоби дестабілізувати ситуацію у Польщі та ЄС», – наголосив Маріуш Камінскі.
Довжина паркану у Підляському воєводстві – 180 км, а в Люблінському воєводстві, де природним бар’єром є Західний Буг, задіють інші способи укріплення кордону.
Паркан складатиметься з основи зі сталевих прутів висотою 5 метрів, над якими закріплять додатковий бар’єр із колючого дроту. Загальна висота конструкції – 5,5 метра.
Уздовж кордону розмістять сенсори руху та камери, що забезпечуватимуть спостереження у світлий і темний час доби. Крім того, зазначив міністр, до постійної охорони східного кордону залучать ще 750 прикордонників.
Як відомо, з літа 2021-го року європейські сусіди Білорусі, особливо Литва та Польща, потерпають від безпрецедентного напливу нелегальних мігрантів, який вони вважають гібридною атакою режиму Олександра Лукашенка.
Wizualizacja zabezpieczenia granicy państwowej przygotowana przez @Straz_Graniczna. #zapora pic.twitter.com/SkktCqShNb
— Mariusz Kamiński (@Kaminski_M_) November 4, 2021
Нагадаємо, ще влітку стало відомо, що для того, аби зупинити нелегальний потік мігрантів, Польща вирішила встановлювати паркан на кордоні з Білоруссю. У серпні лише за добу польські військові звели майже три кілометри огорожі.
На початку жовтня під час інспекції нещодавно зведеної ділянки українсько-російського кордону на Луганщині міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що впродовж 2022-2023-го років Україна має збудувати державний кордон із Росією і Білоруссю.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі