НТА > НОВИНИ > Новини світу > Таліби погрожували відібрати український літак – The New York Times

Таліби погрожували відібрати український літак – The New York Times

142
таліби

Таліби погрожували конфіскувати український літак під час евакуації з Афганістану. Українській стороні знадобилося сім днів, аби повернутися в Київ із 96 евакуйованими.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Видання пише, що таліби протягом кількох днів відмовлялися звільнити людей, яких українці хотіли евакуювати. Вони неодноразово змінювали умови евакуації та вимагали офіційного визнання від українського уряду.

Так, перед посадкою 16 вересня один зі старших офіцерів повідомив командиру, генералу Кирилу Буданову, що таліби гарантували, що літак зможе приземлитися в аеропорту Кабула та полетіти назад із евакуйованими без перешкод. Весь процес мав зайняти всього кілька годин. У підсумку українській команді знадобилося сім днів, дві поїздки в Кабул і важкі переговори з талібами.

Після прибуття до Кабула українського літака таліби заявили, що не допустять евакуйованих на борт без письмового звернення українського уряду в «Ісламський Емірат Афганістан».

«Це може бути витлумачено як акт визнання їхнього уряду, що ми категорично відмовляємося робити», – сказав генерал Буданов.

Після цього літак повернувся в Київ, а 19 вересня знову відправився в Кабул. Увесь цей час тривали перемовини з талібами. Проте місія майже зірвалася, коли співробітники служби безпеки в аеропорту заявили, що літак повинен вилетіти через 30 хвилин без евакуйованих. В іншому випадку його конфіскують.

Про те, як українська сторона вийшла з цієї ситуації не повідомлялося. Однак українські офіційні особи послалися на допомогу Туреччини, Пакистану і Катару.

Раніше посол України в Таджикистані Василь Серватюк розповідав, що координація евакуації відбувалась через посольство в Таджикистані. За словами Серватюка, без певних контактів – офіційних, неофіційних, через посередників – вивезти громадян було неможливо.

Нагадаємо, що 15 серпня бойовики “Талібану” взяли під контроль столицю Афганістану та оголосили про контроль над всією територією Афганістану. Згодом стало відомо, що президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі