НТА > ТОК-ШОУ > ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ > Тарас Чорновіл про смерть батька: Я не вірю в історію з кастетами

Тарас Чорновіл про смерть батька: Я не вірю в історію з кастетами

У 1999 році В’ячеслав Чорновіл справді становив політичну загрозу для Кучми, адже, згідно опитувань, мав усі шанси вийти в другий тур.

835

У своїй нещодавній заяві про вбивство В’ячеслава Чорновола чотирма ударами кастета в потилицю ексзаступник генпрокурора Микола Голомша не сказав нічого нового. Він про це розповідає уже 15 років.

Про це в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на телеканалі NTA заявив син В’ячеслава Чорновола, народний депутат України III, IV, V, VI скликань Тарас Чорновіл.

“Я всі ці 15 років говорив, що це політичне вбивство мого батька, яке було пов’язане із майбутніми президентськими виборами 1999 року. Кучма тоді хотів вийти у другий тур разом із Симоненком. Раптом опитування показали, що з’явився шанс і велика можливість – зростання рейтингів двох інших політиків – Чорновола і Мороза. Станом на початок березня, за тими опитуваннями, у другий тур реально виходили Чорновіл і Мороз”, – розповів Чорновіл-молодший.

Тож, на його думку, саме в зв’язку із цим і вирішили  вбити лідера НРУ.  За словами Тараса Чорновола, було кілька версій замаху.

“Історія із перекриттям траси машиною і стала тим підсумковим моментом”, – наголосив Тарас Чорновіл.

Політик підкреслив: справа вбивства Чорновола мала 120 томів по 400-500 сторінок і він прочитав усі ці документи.

“Я був учасником десятків засідань суду, в якому розглядалась ця справа. Ми тоді реально допитали величезну кількість людей, встановили багато фактів, які замовчувало слідство. Для мене немає сумніву, що батько загинув внаслідок умисно, дуже вміло підлаштованої аварії, але загинув він саме в аварії”,  – наголосив Чорновіл.

Тож він зазначив:  що “не бачить можливостей”, що Чорновола вбили чотирма ударами кастета в потилицю. Мовляв, причиною загибелі була саме спланована аварія.

“Так, є й інший момент – те, що експерт встановив усі ці додаткові факти, неперевірені, які не можливо було пояснити іншим способом. Вони мали бути довірені слідству, але вони були зігноровані. В справі є кілька злочинів – було відкрите провадження про фальсифікацію експертиз, а потім кудись зникло. У справі Чорновола взагалі провадження не закривали, вони зникали. Жоден експерт не покараний. Реально був вбитий один із свідків цієї справи саме через те, що він почав говорити. За нашими підозрами, він був людиною, яка координувала на місці вбивство мого батька.  Цю людину вбили, а справа не відкрита взагалі”, – зазначив Тарас Чорновіл.

Він додав: було дуже багато злочинних дій зі сторони влади щодо фальсифікації справи.

Нагадаємо, днями ексзаступник генпрокурора Микола Голомша заявив, що свого часу слідча група, яку він курував, з’ясувала, лідер Народного руху України В’ячеслав Чорновіл помер не внаслідок ДТП. Його добили чотирма ударами кастету в потилицю.

Однак, в офісі нинішнього генпрокурора повідомили: версію про умисне вбивство лідера “Народного руху” В’ячеслава Чорновола перевіряє слідство, однак даних про “удари кастетом” в матеріалах немає.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"