НТА > НОВИНИ > Економіка > Тарифи на тепло буде встановлювати місцева влада – рішення НКРЕКП

Тарифи на тепло буде встановлювати місцева влада – рішення НКРЕКП

49
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), передає повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання місцевим органам влади.

Відповідний проєкт постанови «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання», регулятор ухвалив 9 червня 2021 року.

Проєктом передбачається передати всіх ліцензіатів у сфері теплопостачання, що підпадають під регулювання НКРЕКП на місцевий рівень. Таким чином тамтешні органи влади самостійно будуть встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів.

При цьому, як наголошується, НКРЕКП все одно здійснюватиме моніторинг та контроль роботи всіх підприємств теплопостачання, в тому числі й тих, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні, продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності.

За словами голови регулятора Валерія Тарасюка, на сьогодні є кілька підприємств, які проти такого рішення, зокрема «Рівнетеплоенерго» та «Черкаситеплокомуненерго», а тому протягом двох тижнів відбудуться обговорення для врегулювання цієї ситуації.

«Ми маємо виробити єдиний підхід, адже це рішення концептуальне. Після схвалення проєкту постанови у нас буде час протягом близько двох тижнів на обговорення та узгодження позицій», – додав він.

Додамо, що відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів, ставилась мета передати повноваження з регулювання діяльності підприємств теплопостачання, зокрема і встановлення тарифів, з державного на рівень місцевих органів влади.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі