НТА > НОВИНИ > Новини світу > Те, що наступальна зброя вже у нас, зрозуміємо з фронтових зведень. Експерт Центру оборонних стратегій

Те, що наступальна зброя вже у нас, зрозуміємо з фронтових зведень. Експерт Центру оборонних стратегій

Росія пильно відстежує момент, як постачається зброя в Україну із Заходу, їхній генштаб вносить корективи у свої дії

1145

Зустріч у Рамштайні – це ще не переломний момент. Але символ цього переломного моменту. Світ готовий підтримувати Україну не просто для того, щоб українська армія “гідно давала відсіч”, а перемогла Росію. Саме для цього Україна нарешті отримає наступальне озброєння.

Експерт Центру оборонних стратегій з питань зовнішньої та безпекової політики, радник міністра оборони у 2020 році Олександр Хара в ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA прокоментував значення Рамштайну для України та розповів, коли Україна отримає обіцяне важке озброєння.

 

Він наголосив, що зустріч у Рамштайні і її результати – це передусім заслуга доблесті наших військових, які змогли переконати весь світ, що вони можуть воювати з “другою армією”.

Зброя Україні: від повстанської до наступальної

“Ще перед початком вторгнення нам надавали зброю для повстанської боротьби. Світ не вірив, що ми витримаємо перед навалою Путіна. Вважали, що нам треба тренувати сили спеціальних операцій, тероборону і так далі.  Не знаю, скільки нам відводили часу, – 48 годин, тиждень. Та коли прогнози не справдилися, нам почали давати інше озброєння. Радянського і російського виробництва, яким можна було воювати з коліс, без додаткової підготовки. Ті ж самі боєприпаси. Нам були потрібні старих зразків, бо ми не мали натівської зброї”, – коментує експерт.

Дають зброю, щоб ми перемогли

За словами Хари, головний сенс об’єднання, що сформувалося в Рамштайні, – допомогти Україні не просто гідно давати відсіч, а саме перемогти в цій війні. Також забезпечити Україну всім необхідним, щоб у довготривалій перспективі наша країна змогла жити поруч із таким сусідом як Росія.

Як наголосив Олександр Хара, зі вступом в Альянс чи без нього, по суті, йдеться про інтеграцію України в безпековий простір, інтеграцію в цей простір українських військових, озброєння.

“І нарешті зброя змінилася. Пригадуєте, як пан Обама проспав анексію Криму, нічого не зробив, щоб допомогти нам у війні з РФ, – давали якісь бронежилети. Вже за каденції Трампа почали давати оборонну літальну зброю. А зараз уже й наступальну”, – нагадав хронологію експерт, який упевнений, що світ зробив великий крок уперед не лише у наданні зброї, а й щодо подальших планів.

Звісно, що дата надходження тієї чи іншої зброї тримається в таємниці, але Олександр Хара впевнений: ми швидко зрозуміємо, коли вона опиниться у руках українських військових.

“Що ця зброя вже у нас – зможемо зрозуміти зі зведень: коли наші військові вражатимуть ворожі цілі глибоко у російському тилу – чи в Україні, чи в Росії”, – прогнозує він.

Також він наголосив, що Росія пильно відстежує момент постачання зброї в Україну із Заходу, їхній генштаб вносить корективи у свої дії. Наприклад, не варто ігнорувати той факт, що Росія стягує важку техніку на кордон.

“З цим пов’язані і останні нові заяви-погрози про ядерну зброю. Вони розуміють, що ядерна зброя після того, як весь світ дізнався, що реформи в російській армії  виявилися булькою, – це єдиний спосіб стримування Заходу. І зараз Росія намагається розширити це стримування не лише на традиційні речі (якщо США нападе на Росію), а й утримати партнерів від того, щоб вони надавали зброю Україні”, – пояснив реакцію Росії на Рамштайн Олександр Хара.

Детальніше, про що домовилися керівники оборонних відомств понад 40 країн у Рамштайні – читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі