НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Терміново потрібні донори крові. Родичі хлопця, який випав із потяга просять про допомогу

Терміново потрібні донори крові. Родичі хлопця, який випав із потяга просять про допомогу

Загалом, у шпиталі катастрофічна ситуація із запасами крові. Особливо критична ситуація із 1 групою крові резус плюс. Її у Лікарні швидкої допомоги немає зовсім.

151

Родичі хлопця, який випав із потяга у Золочеві просять небайдужих про допомогу. Їхній 23-річний син Владислав зараз у реанімації Лікарні швидкої допомоги у важкому стані і так вже 11 добу. Владиславу Бідюку терміново потрібна 2-групи кров резусу мінус. Деталі – у матеріалі  NTA («Правда. Наживо» о 19.00 годині).

На межі життя та смерті

Через складну травматичну хворобу організм хлопця потребує постійного переливання крові, каже лікарка шпиталю.

«Потрапив до лікарні із пошкодженням багатьох органів, в першу чергу це складна черепно-мозгова травма. Травма грудної клітки. Два розриви легень – він одразу був переданий в операційну. Була зроблена операція по видаленню гематоми в голові», – розповідає про стан хлопця професорка, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні швидкої допомоги у м. Львові Наталія Матулінець.

«Йому потрібна група крові 2 мінус. Кожен день усіх небайдужих дуже просимо – допоможіть нам. Брата з невідомих причин викинули із поїзда. Усього ми не знаємо. Лиш те, що він в реанімації, в комі. І терміново потрібна кров», – просить про допомогу сестра Владислава Тетяна.

Де здати кров

Усіх, хто може допомогти, чекають за адресою: Львів, вул. Миколайчука, 9, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги. Забір відбувається з 09:00 до 12:00 год. При собі треба мати паспорт.

Нагадаємо, нещасний випадок стався під час руху поїзда сполученням «Львів-Маріуполь» у місті Золочів. 23-річний Вадим випав із вікна. Сталось це випадково чи із чиєїсь провини – невідомо. Розслідування триває і досі.

Катастрофічна ситуація із запасами крові

Загалом, у шпиталі катастрофічна ситуація із запасами крові. Особливо критична ситуація із 1 групою крові резус плюс. Її у лікарні немає зовсім: «Кров потрібна не тільки для цього вкрай важкого пацієнта. А й для інших, яких сьогодні є 40 у відділенні інтенсивної терапії із поєднаною травмою і травмами черепно-мозковими. Якщо ви маєте 2, 3, 4 групи крові будь-якого резусу, то ми просимо допомоги», – розповідає професорка, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Лікарні швидкої допомоги у Львові Наталія Матулінець.

Хто може стати донором

Чекають на здорових людей від 18 до 60 років без супутніх захворювань, які або вже були донорами, або хочуть ним стати. Спочатку вони здають кров на аналіз і опісля лікарі дають дозвіл на її забір. Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

Медики радять за три доби до кровоздачі з раціону виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої. Ввечері напередодні повечеряти легкою їжею, а вранці, в день здачі крові, обмежитись солодким чаєм з хлібом та нежирними сортами сиру або печивом. Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі