НТА > НОВИНИ > Суспільство > Терпець увірвався: дружини шахтарів із дітьми вийшли на пікет через невиплату зарплати

Терпець увірвався: дружини шахтарів із дітьми вийшли на пікет через невиплату зарплати

Грошей шахтарі не отримують від березня. Заборгованість – 281 мільйон гривень.

180

Проблеми шахтарів здаються вічними. Щоразу їм не вчасно виплачують зарплату, потім – вони протестують і їм її виплачують. І так по колу…

Цього року шахтарі ДП «Львіввугілля» грошей не бачили з березня. Їх дружини в розпачі  вийшли з пікетом під головний офіс ДП у Сокалі, адже коштів не вистачає навіть на їжу. До того ж на 1 вересня треба збирати дітей до школи («Правда. Наживо». о 19.00 на NTA).

«Ледь вистачає на продукти»

Серед натовпу не стримує сліз донька дружини шахтаря Руслани Судол. Розповідає, що давно мріє, аби батько взяв відпустку і вони кудись поїхали. Але з такими виплатами про таке годі мріяти. «Ну як можна поїхати на відпочинок, якщо немає коштів?! Кредит? Це смішно. Хочеться, щоб батько якнайшвидше залишив ту шахту, бо небезпечно. Одного року була пожежа, то він частково обгорів тоді. Це страшно», – бідкається вона.

Дружина шахтаря Ольга Сідельник додає: «Сюди ми приїхали, бо накипіло. Може за останні гроші».

До натовпу обурених сімей шахтарів під’їхав скандальний нардеп Юрій Камельчук (раніше заявляв, що коронавірус – вигадана хвороба).

Між дружинами шахтарів та нардепом виникла сварка. Обранець апелював до того, що увесь цей час шахтарі отримують відсоток з допомоги. На що дружини відповіли, що за ці копійки ледь зводять кінці із кінцями. «Такі відсотки, щоб з голоду не померли, напевно», – каже Ольга Сідельник.

«Пан народний депутат прийшов і каже: «Я тут ні до чого». Що це така за розмова?! Це монобільшість у країні. Він каже шукайте попереднього генерального директора, це він усе намутив», – обурюється шахтар Віктор Коник.

Заборгованість 281 мільйонів грн

Загалом заборгованість перед шахтарями 281 мільйон гривень. Грошей шахтарі не отримують з березня. У державному підприємстві «Львіввугілля» причиною такої ситуації називають заборгованістю за відвантажену продукцію і нестачу коштів від держави.

«Було відвантажено усіма шахтами на 277 мільйонів вугільної продукції і за це не було оплачено. Друга причина – держпідтримка, яка є зараз не покриває повністю всі наші витрати», – розповідає т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Павло Прокопик.

Обласна влада теж знаходить відмовки. Мовляв, більше грошей для вугільної галузі просять чи не щодня. А справа за кошти, які не віддали за відвантажену продукцію, – у суді.

«Міністерство енергетики, Центренерго. Питання зараз на розгляді. Вживаються заходи щодо пришвидшення погашення заборгованості», – каже директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Богдан Кейван.

Проте люди не вірять у швидке вирішення цієї історії, тож завтра профспілки шахтарів будуть пікетувати Львівську ОДА, а далі поїдуть із претензіями до Києва.

Юлія Бундз

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі