НТА > НОВИНИ > Вивели у двір і стратили. The New York Times оприлюднила нові відеодокази звірств у Бучі

Вивели у двір і стратили. The New York Times оприлюднила нові відеодокази звірств у Бучі

Страченими українцями були чоловіки й батьки, робітники продуктових магазинів і заводів, які до війни жили звичайним цивільним життям

307

Газета The New York Times оприлюднила нові докази звірств російських військових під час окупації Бучі на Київщині. Видання аналізувало відео колег з The Times, на яких видно, як окупанти стратили щонайменше вісьмох українців.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times.

На першому відео з камер відеоспостереження 4 березня видно, як російські військові ведуть девʼятьох згорблених українських полонених (серед них — чоловік у яскравій блакитній кофті). Газета наголошує, що це відео є найчіткішим доказом того, що ці люди перебували під вартою російських солдатів за кілька хвилин до страти.

На другому відео, яке, схоже, знімає російський військовий, видно цю групу людей з іншого ракурсу.

«Там, біля паркану, лежать заручники», — говорить на камеру окупант. Він рахує полонених українців: загалом дев’ять осіб. Чоловіків змушують опуститися на землю, серед один одягнений у яскраву блакитну кофту.

Як розповіли The Times вісім свідків, потім російські солдати відвели чоловіків за сусідню офісну будівлю, яку окупанти захопили і перетворили на імпровізовану базу. Було чутно постріли й полонені більше не повернулися.

Відео з дрона, зняте на день пізніше, 5 березня, було першим візуальним доказом, що підтвердив свідчення очевидців, зазначає газета. На ньому видно трупи, що лежали на землі біля офісної будівлі на вулиці Яблунській, 144, а поряд з ними на сторожі — два російські солдати. Серед тіл виднілася і яскрава блакитна кофта.

На фотографії цього місця, зробленій після звільнення Бучі, видно 8 тіл. Розслідування The Times встановило, що вижив тільки 43-річний будівельник Іван Скиба — йому влучили у бік і він увесь час удавав із себе мертвого, а потім, коли окупанти відійшли, утік.

Видання встановило, що страченими українцями були чоловіки й батьки, робітники продуктових магазинів і заводів, які до війни жили звичайним цивільним життям. Після початку російського вторгнення вони приєдналися до сил оборони за кілька днів до того, як їх убили. Майже всі вони жили за кілька хвилин ходу від подвір’я, в якому згодом знайшли їхні тіла.

Російські окупанти ввійшли в Бучу в лютому, потім вони перегрупувались і повернулися туди 3 березня. Тоді Іван Скиба та ще 5 військових-добровольців чергували на імпровізованому блокпосту. Отримавши попередження по радіозвʼязку, що росіяни повернулися в Бучу і рухаються в їхньому напрямку, чоловіки сховалися в будинку поруч із блокпостом разом із домовласником, 53-річним Валерієм Котенком. Згодом до них приєдналися ще двоє бійців: Андрій Дворніков та Денис Руденко, чоловік у блакитній кофті на відео.

Ховаючись, вони писали повідомлення та дзвонили близьким. Зранку 4 березня російські солдати, які проводили обшук, знайшли чоловіків і під дулом зброї змусили всіх вийти з дому. Окупанти обшукали чоловіків на наявність татуювань, які могли б свідчити про військову приналежність, і змусили частину з них зняти зимові куртки та взуття. Потім їх провели на базу на вулиці Яблунській, 144.

Очевидці розповіли журналістам, що бачили цих чоловіків перед будівлею на колінах та з натягнутими на голови сорочками. За словами Скиби, їх допитали та побили. Один з охоронців блокпосту зізнався росіянам, що вони бійці. Цього чоловіка відпустили, а від решти вирішили позбавитися.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі