НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Тільки тих, хто має планові щеплення. У Львові почали вакцинувати від ковіду дітей 12-17 років 

Тільки тих, хто має планові щеплення. У Львові почали вакцинувати від ковіду дітей 12-17 років 

У 5-їй міській лікарні уже провакцинували від ковіду 10 дітей. Усі почуваються задовільно

779

У Львові вакцинують від ковіду дітей 12-17 років. Міністерство охорони здоров’я рекомендує імунізувати підлітків препаратом «Файзер», і такою ж дозою, як і для дорослих. Закликають щепити від ковіду дітей із супутніми захворюваннями, а також тих, хто виїдждає на навчання чи змагання за кордон.  

Діти можуть отримати вакцину  тільки у супроводі батьків або опікуна у будь-якому пункті імунізації. Втім – за умови, якщо дитина має усі необхідні рутинні щеплення.  Довідку про це слід взяти у сімейного лікаря. Якщо ж дитина не отримувала планових щеплень, то може розпочати вже це робити, але у такому разі – імунізуватись від ковіду дозволено аж через 14 днів.

Як почуваються першопроходці

У 5-їй міській лікарні уже провакцинували від ковіду 10 дітей, усі почуваються задовільно. 

«Вакцинацію від грипу можна робити в один день з вакцинацією від коронавірусу. І також, якщо терміново  треба вакцинувати  чи від правця, або від сказу, то теж в екстреному порядку можна це зробити. Реакцій у тих дітей, яких ми вакцинували проти ковіду, не було жодних. Серед протипоказань – ті ж, що і для дорослих: важка анафілактична реакція на першу дозу вакцини, гостре захворювання в день вакцинації з температурою вище 38 градусів», – розповідає Ірина Полюга, медична директорка з материнства та дитинства 5-ї міської лікарні Львова.

За  словами медиків, у підлітковому віці знижується загальний імунітет, тож ризики перенести ковід у важкій формі – великі. А щеплення зможе полегшити перебіг хвороби.

Віра Лабич

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі