НТА > НОВИНИ > Новини політики > Ткаченко не йде у відставку і розповів, на що потратить гроші з бюджету

Ткаченко не йде у відставку і розповів, на що потратить гроші з бюджету

Витрати на українське кіно у бюджеті на наступний рік збільшили до 1,687 мільярда гривень

153

Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко, який раніше «лякав» відставкою, на своїй сторінці у фейсбуці назвав новий держбюджет, прийнятий сьогодні Верховною Радою України, «нашою з вами спільною перемогою».

«Бюджет 2022-го року на культуру, креативну індустрію та інформаційну політику – 14,5 млрд грн. У тому числі субвенції – 1,8 млрд грн («Велика реставрація» та Центри культурних послуг). Зараз Мінкультури без видатків на кіно, але 4,6 млрд грн дофінансування сфери – наша з вами спільна перемога. Непроста (навіть сказати би дуже), але перемога», – зазначив міністр.

Ткаченко виокремив такі пункти:

 • «Велика реставрація» входить 2022-го року з реально належним бюджетом. На реставрацію закладів загальнодержавного значення, будівництво Меморіалу жертв голодомору та Меморіалу Героїв Небесної Сотні та на реставрацію пам’яток культурної спадщини місцевого значення – 3,6 млрд грн.
 • Інформаційна безпека. Перші враховані видатки на Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки та розширення мережі Укрінформу, а також його мовлення за кордоном. Це сприятиме посиленню захисту суверенітету України – 631,2 млн грн.
 • Заплановано фінансування Державної інспекції культурної спадщини України – 13,8 млн грн та Державної служби охорони культурної спадщини України – 19,3 млн грн. Вони нарешті запрацюють.
 • Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках – 597,7 млн грн.
 • Збільшили фонд розвитку закладів загальнодержавного значення. співпраця давши можливість збільшити та посилити діяльність. Загальна сума – 1,8 млрд грн.
 • Для реалізації планів важливого для нашої нації Українського інституту національної пам’яті – 167,3 млн грн. Сума в заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності та Галузевого державного архіву.
 • Фінансово посилюємо діяльність Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи та популяризацію української літератури у світі – 335,5 млн грн.
 • Забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів – 1,1 млрд грн.
 • Врахована субвенція місцевим бюджетом на створення центрів культурних послуг (ЦКП) – 100 млн грн за рахунок субвенцій.
 • Забезпечення функціонування Українського культурного фонду, включно з проведенням Фондом заходів із підтримки проектів – 703 млн грн.
 • Передбачено сфери підготовки кадрів для культури та мистецтва закладами фахової передової та вищої освіти – 1,6 млрд грн. У тому числі капітальні видатки розвитку для Київського державного хореографічного училища – 132 млн грн.
 • Заплановані заходи у сфері культури та мистецтва, охорона культурної спадщини, вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей, державна мовна політика, міжнаціональні відносини, релігії та захист прав національних спільнот із врахуванням проведення Днів України в Європі та Міжнародного мистецького форуму – 469 млн грн.
 • Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 2 млрд грн, враховуючи заходи з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в інформаційній сфері. З цієї суми фінансової підтримки Національної суспільної телерадіокомпанії України становило 1,9 млрд грн.
 • Робота національних художніх колективів, концертних організацій та їхніх дирекцій, національних і державних організацій – 942,7 млн грн.
 • Надання освіти закладами загальної середньої та позашкільної освіти державної форми власності, методичне забезпечення діяльності закладів освіти – 273,6 млн грн.
 • На діяльність Державної служби України з етнополітики та свободи совісті – 17,2 млн грн.
 • Для Державного агентства України з питань мистецтва та мистецької освіти – 20,1 млн грн.
 • Цифровізація культури (фінансують вперше) – 40 млн грн.

«І окремо про кіно. Відстоюванням бюджету на цю сферу опікувались ми, збільшивши цифру 673,1 млн грн у першому читанні до 1,687 млрд грн у другому. Яку і затвердили. На засіданні уряду, на якому затверджувався проєкт бюджету, також в протоколі зафіксовано моє зауваження щодо необхідності перегляду у першому кварталі додаткових коштів на Музей Голодомору та Гостинний Двір», – написав Ткаченко.

Як заявила заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук, «міністр працює» – тобто Олександр Ткаченко передумав іти у відставку.

Нагадаємо, наприкінці листопада стало відомо, що заява міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка про подання у відставку не надійшла до Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. «Українські новини» назвали його дії «блефом», за рахунок якого він хотів залишити за собою контроль за Держкіно з бюджетом у пів мільярда гривень.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі