НТА > НОВИНИ > Спорт > Токіо-2020: Олімпійське селище у форматі “бульбашки”, картонні стіни і щоденні тести

Токіо-2020: Олімпійське селище у форматі “бульбашки”, картонні стіни і щоденні тести

125

З 13 липня у Токіо розпочало діяти олімпійське селище, в якому проживають учасники Олімпійських Ігор, зокрема українські спортсмени, що потрапили у склад збірної України.

Серед особливостей олімпійського селища відзначилися картонні ліжка, а також матраци з пластика – їх розробили з метою подальшої переробки після того, як Олімпіада-2020 закінчиться. А саме селище розроблене у форматі “бульбашки” через пандемію коронавірусу, повідомляє Суспільне.

Перша ракетка України Еліна Світоліна розповіла на своєму прикладі, як спортсмени проживають в олімпійському селищі, а також описала умови, які були створені організаторами Ігор. За її словами, умови Олімпіади-2020 їй подобаються значно більше, аніж ті, що були на Іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро.

Що стосується проживання, то мені пощастило, у мене окрема кімната зі своїм туалетом. Найголовніше – є кондиціонер, який працює, тому що на вулиці 35 градусів, дуже спекотно. Знаю, що деяким гравцям не пощастило, оскільки вони живуть в апартаментах на три кімнати і на шість людей усього один туалет. Для великих команд це досить важко, тому що стіни картонні і все чутно. Високим хлопцям також не подобається, гадаю, тому що ліжка усі маленькі та вузькі. Я досить невисокого зросту, тому мені усе підходить. Умови набагато комфортніші, аніж були у Ріо-де-Жанейро“, – цитує слова Світоліної “Великий теніс України”.

Попри те, що олімпійське селище побудоване за принципом “бульбашки”, Світоліна відзначила його велику територію. І наголосила: по ньому можна вільно пересуватися, хоча й необхідно притримуватися соціальної дистанції.

В олімпійському селищі можна вільно пересуватися, воно досить велике. Ти можеш виходити, йти у тренажерний зал, у їдальню, є ігрова кімната. Як такої “бульбашки” не відчувається. Тут територія є набагато більшою, тому тут навіть комфортніше, аніж на наших турнірах. Тести на коронавірус потрібно здавати щодня, постійно бути у масці, навіть у тренажерному залі, коли бігаєш на доріжці або ж робиш вправи. У їдальні кругом пластмасові огорожі, на кожну людину є своя напівкабінка, щоб люди дотримувалися дистанції”, – розповіла топ-тенісистка.

При цьому Світоліна здивована тим, що інші спортсмени приїхали у Токіо з особистими тренерами та психологами, у той час, як з українськими тенісиситками прибув лише капітан команди Михайло Філіма.

“Приїхала сама, оскільки мені сказали, що нікого з команди я не можу брати з собою. З нами лише капітан нашої збірної Михайло Філіма. Знаю, що достатньо багато гравців приїхали з тренерами, з тренерами по фітнесу, своїми психологами, тому дивно, чому у мене не було можливості взяти свого тренера”, – зазначає Еліна Світоліна.

З іншими українськими спортсменами Світоліна ще не встигла побачитися. Причина – різний розклад тренувань та підготовки.

Поки що я тут перебуваю лише другий день. Ще не встигла побачитися з кимось із інших українських спортсменів. У кожного свій режим тренувань та підготовки. Але ми живемо в одній будівлі, тому можемо пересіктися у їдальні чи тренажерному залі. Шкода, що не можна їздити та дивитися, як виступають в інших видах спорту, але вже як є“, – каже тенісистка.

Як відомо, Еліна Світоліна – одна з чотирьох тенісисток, що виступлять на Олімпіаді-2020. Крім неї, там змагатимуться Даяна Ястремська, а також Людмила та Надія Кіченок.

На олімпійському турнірі з тенісу Світоліна гратиме як у одиночному, так і парному турнірі. Її партнеркою у парі стане Даяна Ястремська, хоча мала бути Марта Костюк, яка знялася з Олімпіади через травму.

Як відомо, на Олімпійських іграх у Токіо виступить каратист Станіслав Горуна зі Львова.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш виступив з традиційним закликом до країн дотримуватися олімпійського перемир’я під час Олімпіади в Токіо. Він також виступив за те, щоб перемир’я тривало і після Ігор.

На Олімпійських Іграх у Токіо Україну представлять 158 спортсменів у 25 видах спорту.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі