НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Топ-5 міфів про вакцинацію та коронавірус в Україні

Топ-5 міфів про вакцинацію та коронавірус в Україні

124
вакцинацію

З початком пандемії у світі та, зокрема, в Україні шириться безліч думок та міфів стосовно вакцинації та коронавірусу. Відтак, Міністерсто охорони здоров’я оприлюднило топ-5 найпоширеніших міфів останніх тижнів на тему здоров’я та медицини.

У МОЗ назвали міста, де студенти і школярі перейдуть на дистанційне навчання

У МОЗ зауважили, що списку міст, у яких навчальні заклади перейдуть на дистанційне навчання, не існує.

Зараз в Україні діє «адаптивний карантин», тому, залежно від епідемічної ситуації, в регіоні, районі або місті обласного значення можуть ввести відповідний рівень епіднебезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний».

Також у МОН спростували інформацію про те, що дистанційне навчання буде запроваджено на всій території України. У «жовтій» або «помаранчевій» зонах очне навчання триватиме в тих навчальних закладах, де понад 80% співробітників будуть вакциновані.

У «червоній» зоні забороняється робота всіх навчальних закладів.

В Україні – епідемія інсультів через захисні маски і вакцинацію від COVID-19

«Таку теорію про COVID-19 поширив український антивакцинатор. За його словами, «справжня» причина інсультів серед українців – це «вигадана пандемія», – йдеться на сайті.

У МОЗ наголошують, що COVID-19 підвищує ризик розвитку інсульту, проте не через «носіння масок», а через інфікування організму збудником SARS-CoV-2. Як показують дослідження, у людей із коронавірусом розвивається аномальне згортання крові як запальна реакція на вірус. Це збільшує ризик утворення тромбів.

Часникова вода є природною вакциною від коронавірусу

Міністерство запевняє, що, за даними ВООЗ, немає ніяких доказів того, що вживання часнику в будь-якому вигляді захищає від SARS-CoV-2. Ба більше, не доведено, що цей продукт здатен запобігати застудним захворюванням і лікувати їх.

Наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати – вона змінює генетичний код людини

У соцмережах з’явилася інформація, що наслідки мРНК-вакцинації буде неможливо вилікувати, оскільки така вакцина нібито модифікує гени людини. У публікаціях цитують німецьку лікарку-натуропатку Анетте Лілінгер.

МОЗ пояснює, що цей тип вакцини містить тільки мРНК, які необхідні для створення певного білка, ідентичного білку вірусу. При цьому, він не зачіпає гени людини.

 В Україні скидають штам «Дельта» з літаків

Ще одна інформація, яка ширилася соціальними мережами: в Україні нібито почали скидати з літаків штами COVID-19. Доказом цього є нібит той «факт», що слід від звичайного повітряного судна «має зникнути через 15-30 секунд».

«Те, що антивакцинатори називають «розкиданням із літаків нової партії коронавірусу», – не більше ніж щорічна кампанія з вакцинації диких тварин від сказу», – передає МОЗ.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі