НТА > НОВИНИ > Новини політики > «Товстун» із КВН, професор. Ким є Стефанчук, який замінив Разумкова на посаді спікера ВРУ

«Товстун» із КВН, професор. Ким є Стефанчук, який замінив Разумкова на посаді спікера ВРУ

1176

Верховна Рада України отримала нового голову. Ним очікувано став Руслан Стефанчук.  Його кандидатуру сьогодні, 8 жовтня, підтримали 261 нардеп.

Під час рейтингового голосування перед остаточним кандидатуру Руслана Стефанчука підтримали 257 депутатів, кандидатуру Олексія Гончаренка – 44 депутати, кандидатуру Яни Зінкевич – 146 депутатів. Голосували за кандидатуру, яка за рейтинговим голосуванням набрала найбільше голосів.

Ким є новий голова українського парламенту. Тим паче, що у біографії Стефанчука політична діяльність займає далеко не перше місце, адже він багато років присвятив науці й викладанню у вишах. А розпочинав із КВН, як і президент України Володимир Зеленський.

Стефанчук. Хмельничанин у п’ятому поколінні

«Син «студентського гуртожитку» та «купрінівського кварталу» (район Хмельницького), один із перших учасників та авторів команди КВН «Три товстуни», доктор юридичних наук, професор, наймолодший в Україні член-кореспондент Національної академії правових наук України», – так характеризував земляка хмельницький сайт ye.ua ще 2011-го року.

Руслан Стефанчук – хмельничанин у п’ятому поколінні. Щоправда, перші сім днів після народження прожив у Тернополі. Там на той час навчалися його батьки.

В одному з давніх інтерв’ю він хизувався тим, що брав участь у всіх бійках мікрорайону («купрінівський квартал»). А за голову взявся приблизно в 10-му класі та, за його ж словами, «розпочав ставати таким собі інтелігентом». Такі пертурбації у ньому сталися, коли сім’я переїхала жити до центра міста.

У науку поринув з головою

Ще з останніх класів школи він активно зайнявся навчанням, а згодом його захопила наукова діяльність.

Розпочав із Хмельницького державного університету, а потім пішов кар’єрними сходинками. Науковий ступінь кандидата юридичних наук отримав за роботу «Цивільно-правовий захист честі, гідності та репутації». Через декілька років захистив дисертацію на тему «Особисті немайнові права фізичних осіб у цивільному праві».

2011-го отримав посаду завідувача відділу проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради, де протримався два роки. Після цього, 2013-го, став завідувачем кафедри цивільно-правових дисциплін, а згодом проректором із наукової роботи Національної академії прокуратури України. Потім – проректором із наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Там перебував до 2019-го року.

Новий спікер парламенту є автором понад 500 наукових і навчально-методичних праць. Він випускав науковий фаховий журнал «Law of Ukrainе», був першим заступником головного редактора юридичного журналу «Право України», а також заступником головного редактора журналу «Університетські наукові записки».

На його рахунку членство у редколегіях наукових видань «Медичне право», «Приватне право», «Правова держава», «Юридична освіта в Україні», «Юридична наука», «Юридична наука і практика», «Вісник прокуратури», «Журнал цивільного і кримінального судочинства», «Вісник Укрдержреєстру», « Вісник Національної академії прокуратури України».

Їх познайомив КВН

У політику Руслан Стефанчук пішов 2006-го року. Для початку балотувався до Хмельницької міської ради за списком Української республіканської партії «Собор», а 2007-го став помічником на громадських засадах народного депутата VI скликання від Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Анатолія Матвієнка.

2016-го року став радником першого віце-прем’єра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з питань інтелектуальної власності.

А через три роки Руслана Стефанчука презентували, як головного ідеолога в передвиборчому штабі кандидата на посаду президента Володимира Зеленського.

З майбутнім президентом познайомився ще в студентські роки завдяки КВН (Стефанчук входив у хмельницьку команду «Три товстуни», а Зеленський – у «95 квартал» з Кривого Рогу).

У квітні 2019-го року Руслан Стефанчук увійшов до списку осіб, уповноважених офіційно представляти позицію Зеленського з різних питань. Уже через місяць колишній друг за КВН  призначив його своїм радником і представником у парламенті.

У серпні 2019 року Стефанчук став народним депутатом від «Слуги народу». У партії він був під другим номером, одразу за Разумковим, якого змінює на посаді спікера.

Згодом він став заступником голови парламенту, тому Стефанчук є позафракційним нардепом і не входив до складу будь-якого комітету.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі