НТА > НОВИНИ > Спорт > Четвертий день Пекіна. Особистий рекорд Підручного й історичні сани. Огляд Олімпіади від NTA

Як і вчора Юлії Джимі, сьогодні влучності у стрільбі не вистачило Дмитрові Підручному

280

На Олімпіаді в Пекіні сьогодні змагання проходили у 12-ти з 15-ти видів спорту – гірськолижному спорті, біатлоні, лижних перегонах, керлінгу, фігурному катанні, фрістайлі, хокеї, санному спорті, лижному двоборстві, скелетоні, сновбордингу та ковзанярському спорті.

Комплекти медалей розіграли у восьми видах спорту. У лижних перегонах та сновбордингу – по два комплекти нагород.

Найбільшу кількість медалей у четвертий змагальний день здобули спортсмени з Норвегії – чотири. Олімпійським чемпіоном став лижник Йоганнес Клебо, який виграв спринт (вільний стиль) у лижних перегонах.

Україна й надалі без медалей, але віримо, вболіваємо та сподіваємося, що наші олімпійці на спортивних майданчиках Пекіна таки потішать нас, попереду ще багато стартів.

Стріляти треба влучно

Сьогодні ж найближчим до нагороди був біатлоніст Дмитро Підручний, який посів 18-те місце в індивідуальній гонці. Чоловіча збірна України виставила найсильніший склад. Розпочали гонку Дмитро Підручний і Артем Прима, закривали її дебютанти Олімпійських ігор Антон Дудченко та Богдан Цимбал.

Підручний розпочинав у топ-3. він закрив усі п’ять мішеней, вийшовши із відставанням у 10 секунд від проміжного лідера Кантена Фійона-Майє. Проте боротьба Підручного за медалі закінчилася вже на другій стрільбі. Українець заробив одну штрафну хвилину на другому вогневому рубежі, не закривши одну мішень.

Підручний зберігав шанси на високі результати за умов чистої стрільби на останніх вогневих рубежах. Але і на третій, і на четвертій стрільбі лідер збірної України заробив ще по одній хвилині штрафу.

Хоча Підручний припустився трьох хиб, він став найкращим українцем за підсумками індивідуальної гонки. На фініші він показав 18-ий результат – найкращий результат у його кар’єрі на рівні Кубків і чемпіонатів світу, а також олімпіад. При цьому ходом дистанцією увійшов у топ-15.

До речі, все одно є позитив: український біатлоніст Дмитро Підручний оновив особистий рекорд у індивідуальних перегонах. На Олімпіаді-2022 він став 18-им. Раніше найкращим фінішом українця в індивідуальних змаганнях було 20-те місце на етапі Кубка світу в Естерсунді в сезоні-2019/2020. Цього сезону на етапі в Естерсунді українець став 28-м.

Перемогу в індивідуальному старті здобув француз Кентен Фійон-Майє, срібло Олімпійських ігор виборов білорус Антон Смольський, а бронзу – норвежець Йоханес Бо.

Шанс для Білосюк

Тим часом стало відомо, що в нашої уславленої біатлоністки Олени Білосюк (колишнє прізвище – Підгрушна) з’явився шанс усе ж виступити на Олімпіаді в Пекіні. Нагадаємо, раніше вона здала позитивний тест на коронавірус.

Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак розповів про стан жіночої збірної у Пекіні. За його словами, капітан жіночої збірної України з біатлону активно готується до естафети.

«Олена Білосюк на підході, показники кожного дня покращуються, у неділю, 6-го лютого, вже працювала на велотренажері. Сподіваюся, що ми зможемо виставити оптимальний склад на естафету. Шанс в індивідуальній гонці, як і передбачали, був у Джими, але тільки з нулем у стрільбі. Юля була близькою до цього – на першій стійці не пройшов габарит, бігла добре. Від Петренко ми не очікували навіть такого результату, беручи до уваги серйозну хворобу в грудні», – сказав Бринзак.

Жіноча естафета відбудеться 16-го лютого.

Прикро за Стецків

Українські санкарки Олена Стецків та Юліанна Туницька не вийшли до фінального заїзду. Туницька посіла 21-ше місце, Стецків – 22-ге. Тож вони не пройшли до 20-ти найкращих спортсменів, які виступали у фінальному четвертому заїзді.

Такий результат на межі є прикрим іще й тому, що після перших двох заїздів Олена Стецьків посідала 19-те місце, тобто потрапляла у двадцятку.

На жаль, наступний заїзд склався не найкраще для 27-річної Олени Стецків. Львів’янка мала хороші шанси пройти у фінальну спробу. Але у третьому заїзді допустила низку помилок і не змогла потрапити у чільну двадцятку.

«Не вдалося впоратися з емоціями та проїхати вдало», – прокоментувала заїзд Олена Стецків.

Підсумкове місце Олени – 22-ге – все одно стало найкращим результатом львівської спортсменки на Олімпійських іграх, у яких вона брала участь. В Сочі-2014 Олена стала 26-ою, а у Пхьончхані-2018 – 28-ою.

Перша в історії

Закінчуючи тему санного спорту, зазначимо, що на Олімпійських іграх змагання з жіночих одиночок стали історичними. Це відбулося завдяки тому, що перемогу в фіналі, до якого пробилися 20 спортсменок, здобула німкеня Наталі Ґайзенберґер.

Німкеня стала першою в історії санкаркою, яка завоювала одразу три олімпійські золота в жіночих одиночках.

Ґайзенберґер перемогла на трьох Олімпіадах поспіль: у Сочі-2014, Пхьончхані-2018 та Пекіні-2022. До неї подібне вдавалося лише одному санкарю – німцю Ґеоргу Гаклю, який виборював чоловічі одиночні титули 1992-го, 1994-го та 1998-го років.

Це рекордне п’яте олімпійське золото в кар’єрі Наталі – такої кількості ще не мав жоден санкар чи санкарка в історії. Окрім особистих медалей, німкеня також має два олімпійські титули в команді (2014, 2018).

Загалом це шоста олімпійська медаль Ґайзенберґер, адже вона також має одиночну бронзу Ігор-2010 у Ванкувері. За цим показником вона зрівнялася з італійцем Арміном Цеґґелером та має шанс стати єдиноосібною рекордсменкою, якщо виграє золото в естафеті, що відбудеться 10-го лютого.

Позитив від Шмуратка

Інші українці до нагород теж не добралися. Позитивом можна охарактеризувати виступ український фігуриста Івана Шмуратка. Він добре виконав коротку програму. Українець набрав 78,11 бала та кваліфікувався до довільної програми змагань.

10-го лютого о 03:30 розпочнеться довільна програма, в якій виступлять 24 найкращі фігуристи за підсумками короткої програми. Нагадаємо, що Шмуратко пропустив коротку програму командного турніру через коронавірус.

Українська сновбордистка Аннамарі Данча не пройшла кваліфікацію у паралельному гігантському слаломі. Українка з результатом 1:37,79 посіла 26-те місце.

Вихованка закарпатського спорту не потрапила до 1/8-ої фіналу змагань. За результатами кваліфікації відібрали 16 найкращих.

У лижних перегонах Україну представляли Олексій Красовський та Руслан Перехода, які не зуміли пробитись у чвертьфінал. У наступний раунд пройшли 30 найкращих лижників. Результат Руслана Переходи – 46-те місце, а Олексія Красовського – 64-та сходинка.

Мови варто вивчати

І на завершення про курйоз. Представники команди ОКР (Олімпійський комітет Росії) з фігурного катання дали інтерв’ю телеканалу ВВС після перемоги в командному турнірі на Олімпіаді в Пекіні.

Олімпійській чемпіонці Анастасії Мішиній поставили запитання англійською мовою про те, як вона почувається після падіння в довільній програмі. До речі, саме падіння виглядало дуже неприємним.

Мішина, мабуть, не зрозумівши журналістку, видала «Я ніх*** не зрозуміла» у прямому ефірі. І лише після того, як команда допомогла їй перекласти запитання, відповіла: «Це були останні п’ять секунд програми, так що все нормально».