НТА > НОВИНИ > Спорт > Третій день Пекіна. Прорив Канади і Джима в топ-10. Огляд Олімпіади від NTA

Третій день Пекіна. Прорив Канади і Джима в топ-10. Огляд Олімпіади від NTA

Якби Джимі влучність Петренко, а Петренко швидкість Джими – то була би нам радість

456

У третій змагальний день олімпійці змагалися в 10-ти видах спорту – гірськолижному, біатлоні, керлінгу, фігурному катанні, фрістайлі, хокеі, санному спорті, лижному двоборстві, шорт-треку, скелетоні, стрибках із трампліна, сновбордингу та ковзанярському спорті. Розіграли медалі в 7-ми дисциплінах.

Україна, як і раніше, без медалей. Найбільшу кількість у третій змагальний день здобули спортсмени з Канади – 5. Однак лише один із них – сновбордист Макс Парро – виграв золоту нагороду.

Якби ще й без промахів…

Найкращий результат дня серед наших показали українські біатлоністки: Юлія Джима фінішувала в індивідуальній гонці на Олімпійських іграх у Пекіні 10-ою, а Ірина Петренко – 11-ою. Натомість Валентина Семеренко закрила дев’ять з десяти мішеней, проте на третю стрільбу не прибула і в підсумку не фінішувала.

Для Джими могло все скластися ще краще. Вона допустила два промахи на вогневих рубежах. Якби вони, то, можливо, Юлія мала шанси навіть зачепитися за медаль, бо з бігом у нашої біатлоністки все було гаразд.

А для Петренко (колишнє прізвище – Варвинець) це взагалі пристойний результат. Допомогла Ірині влучна стрільба (лише дві біатлоністки з усіх відстріляли без промахів). От якби Джимі таку влучність, або Петренко такий біг, як у Юлії, то була би нам радість. Але…

«Гори її покарали»

Українська біатлоністка Валентина Семеренко дочасно завершила участь у Олімпіаді та повернеться до України. Про це повідомив сайт «Чемпіон».

Досвідчена спортсменка виступила в обидвох стартових гонках з біатлону. У змішаній естафеті, де Україна посіла 13-те місце, спортсменка була стартеркою та заробила три кола штрафу. В індивідуальній гонці Валентина зійшла з траси на третьому колі.

У коментарі Суспільне Спорт головний тренер жіночої збірної Урош Велепець пояснив, що Семеренко не змогла завершити гонку через проблеми з диханням і спазмом, спричиненим «алергією на холод».

«Не вистачило повітря. У неї незначна алергія на холод. Вона захлинулася, хотіла пробігти, але вже не було сенсу. Треба було раніше зійти з траси, але вона боролася до кінця. Зараз їй краще, нею займаються лікарі», – розповів Велепець.

Пізніше стало відомо, що незавершена індивідуальна гонка стала для Семеренко останньою на Олімпіаді. Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак сказав, що «Валя хотіла реабілітуватися за естафету і розпочала зашвидко, але з горами жарти короткі, вони її покарали, вона чи знепритомніла, чи близько до цього, – але не змогла продовжувати гонку».

Замість неї тепер заявлять Анастасію Меркушину, яка вже прибула до Пекіна запасною. Для 36-річної Валентини Семеренко Олімпіада в Пекіні стала п’ятою в кар’єрі, а індивідуальна гонка, з якої знялася українка, – 16-ою на Олімпійських іграх.

Анастасію Меркушину викликали до олімпійської збірної після того, як в капітанки команди Олени Білосюк виявили коронавірус. Перед індивідуальною гонкою позитивний тест здала і Дарія Блашко, для якої ця Олімпіада мала стати дебютною.

Санкарки ще поборються

У санно-бобслейному центрі Сяохайто відбулися два заїзди жінок в одномісних санках. Обидві українські санкарки – 27-річна львів’янка Олена Стецків і 18-річна кременчанка Юліанна Туницька – зберігають хороші шанси потрапити у четвертий, фінальний, заїзд. Для цього за сумою трьох заїздів потрібно потрапити до списку 20-ти кращих.

Після двох заїздів Стецків посідає 19-те місце, а Туницька – 22-ге. Змагання жінки в одномісних санках завершать завтра, коли пройдуть третій і четвертий заїзди.

Перший заїзд Олена проїхала з 21-им часом, другий – з 19-им. Максимальна швидкість, яку розвинула Олена, – 119.4 км / год.

Перед Олімпійськими іграми Олена Стецків в інтерв’ю пресслужбі відділення НОК України у Львівській області заявила, що ставить перед собою завдання потрапити у топ-20 змагання жінок.

Переписування рекордів

У ковзанярському спорті вже друге золото на цих Іграх виграли Нідерланди: після тріумфу Ірене Схаутен на дистанції 3 000 метрів перемогу на 1 500 метрів здобула легендарна Ірен Вюст, таким чином переписавши відразу декілька рекордів.

Вюст – перша спортсменка, яка завойовувала особисте золото на п’яти різних Олімпіадах. Раніше подібного ніхто не робив що на зимових, що на літніх Іграх – що серед жінок, що серед чоловіків. Окрім п’яти індивідуальних титулів, ковзанярка також має золото в командному персьюті Сочі-2014.

Золото Пекіна-2022 стало вже 12-ою медаллю Вюст на Іграх. Це рекорд для ковзанярського спорту. Завдяки цьому досягненню Вюст також стала найтитулованішою спортсменкою Нідерландів у історії участі її країни в Олімпійських іграх.

Для Ірен це друга поспіль перемога на одній і тій же дистанції на Іграх і загалом уже третій титул на 1 500 метрів за чотири Олімпіади.

Найстарший призер

Досягнення трохи іншого характеру підкорилося 41-річному французу Жоану Кларе – одному з найдосвідченіших гірськолижників у сучасному спорті. Він здобув срібну нагороду у даунгілі, поступившись лише швейцарцю Беату Фойцу – дворазовому призеру Олімпіади у Пхьончхані.

Кларе став найстаршим призером Олімпійських ігор в історії гірськолижного спорту. 8-го січня 2022-го року французькому спортсмену виповнився 41 рік.

А ще на китайській Олімпіаді розіграли перші в історії зимових Ігор медалі зі стрибків з трампліна у змішаному турнірі. Олімпійськими чемпіонами стали представники Словенії.

Змішаний турнір зі стрибків з трампліна у Пекіні складався з двох етапів: кваліфікації та фіналу. Участь у першому раунді брали 10 команд, кожну з них представляли чотири спортсмени (двоє чоловіків і дві жінки).

За підсумками фінальних виступів Словенія випередила представників ОКР на 101,2 бала. Бронзовими призерами стали стрибуни з Канади.

Серйозна травма в слаломі-гіганті

Американка Ніна О’Браєн – одна із дебютанток Олімпіади. 24-річна американська гірськолижниця потрапила у склад збірної США та претендувала на потрапляння у топ-20 перед початком Ігор-2022.

У першому старті в Пекіні вона претендувала навіть на боротьбу за медалі. Першу спробу американська гірськолижниця закінчила з шостим результатом, завдяки чому потрапила у топ-30, які боролися вже за нагороди на Олімпіаді.

Далі О’Браєн агресивно виконувала другу спробу у фіналі слалом-гіганту. Проте під час проходження дистанції не впоралася з рухом лиж і вилетіла з траси. Під час падіння О’Браєн невдало впала на ліву ногу. І найімовірніше зазнала перелому – про це свідчать кадри з моменту її виступу.

Після падіння американська гірськолижниця тривалий час перебувала у нерухомому стані. До неї підбігли медики для того, щоб надати допомогу. Надання допомоги О’Браєн зайняло приблизно 15 хвилин. На цей час змагання у гірськолижному спорті призупинили, а згодом американську спортсменку винесли з траси на ношах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"