НТА > НОВИНИ > Новини політики > Третій зайвий. Чому стратегічні інтереси України вирішують за її спиною

Третій зайвий. Чому стратегічні інтереси України вирішують за її спиною

149

«Північний потік-2» стане однією з основних тем під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 30-го серпня. Однак експерти вважають, що питання вже вирішене, і досягнути якихось поступок чи взагалі припинення будівництва газопроводу Україні навряд чи вдасться.

Учора речниця Білого дому Джен Псакі офіційно заявила, що Байден зустрінеться із Зеленським у Білому домі 30-го серпня. «Цей візит підтвердить непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах агресії Росії на Донбасі та в Криму», – заявила вона.

У своєму Twitter про очікування і теми майбутньої розмови у Вашингтоні оголосив і український президент.

В обхід України

У той же час президент США Джо Байден заявив, що «Північний потік-2» уже завершений на 99%. Зупинити його неможливо.

Натомість радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в коментарі «Українській правді» висловився категорично: «Північний потік-2» – це взагалі не про економіку і лакшері-життя для окремих лобістів. Це винятково політичний чи навіть публічний і масштабний пропаґандивно-лобістський проект, який керівництво Росії хоче використовувати як зброю проти України та інших країн нашого регіону».

Однак експерти здебільшого песимістично оцінюють потуги оточення українського президента в цьому питанні. Політичний експерт Петро Запотічний у коментарі NTA зазначив, що це швидше нагадує таку собі агонію або намагання публічно демонструвати, що ти все ще перебуваєш в епіцентрі процесів, насправді ж на тебе мало хто зважає.

«У принципі, в США вже можна не їхати. Зеленському там просто скажуть певні речі з дипломатичним етикетом, «притрусивши» це обіцянками та, можливо, компліментами. У реальності ж це мало що означатиме. Ще пообіцяють дуже глибоко стурбуватися в разі повномасштабної війни», – зазначив Петро Запотічний.

На думку політичного експерта, настільки велика кількість «метушні» навколо цього питання є зайвою і в більшій мірі спекулятивною. Адже зрозуміло було від самого початку, що великі геополітичні гравці світу рано, чи пізно підуть в обхід України.

Програшна тактика

«Документи, які підписали Німеччина та США, «гарантують допомогу та територіальну цілісність України». Що ж, дякуємо за вгроблену зовнішню політику. Суб‘єктність України просто знищили, розтоптали всі попередні напрацювання, дозволили злити нас в одне місце. На кого тепер будемо рівнятися? На Китай? Чи, може, на «Росію-матушку»? – іронічно прокоментував NTA ситуацію, що склалася, політолог Андрій Смолій.

За його словами, до вирішення важливих для України питань за її спиною спричинилася беззуба позиція держави і нездатність на належному рівні вести міжнародну політику.

«Що предметного зробила Україна, щоб до неї прислухалися? А світ рано чи пізно ще більше дізнається, що таке гібридна війна Росії», – спрогнозував Андрій Смолій.

Політичний експерт Петро Запотічний загалом погоджується з цією думкою: «Дилетантство, непрофесійність, відсутність стратегії – так виглядає зараз зовнішня політика України під керівництвом Володимира Зеленського. – Розсваритися з усім світом, втратити довіру і союзників. Зауважте, позиція США частково змінилася саме зараз».

Експерт наголосив, що не зарадила цьому навіть допомога наших найближчих сусідів. Країни Балтії і Польщі «воювали» проти будівництва «Північного потоку-2» в міжнародних судах, наша ж влада хотіла виїхати лише за рахунок інтерв’ю та гучних заяв. Така тактика виявилася програшною.

«Любовний трикутник» Зеленський-Байден-Меркель? Ні. Якщо проводити таку аналогію, то це швидше «третій зайвий». На українського президента на людях звертають увагу, говорять якісь дипломатичні речі, щось обіцяють, але насправді все вирішується без нього. В тому числі питання, які безпосередньо його стосуються», – підсумував Петро Запотічний.

На думку експертів майбутній вояж Володимира Зеленського до Вашингтона матиме більше декларативний характер. Єдине, що може досягнути український президент, – це якомога більше преференцій фінансового й економічного характеру. А будівництво «Північного потоку-2» уже, мабуть, зупинити не вдасться.

Віталій Павлишин

Фотоколаж “Сегодня”

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі