НТА > НОВИНИ > Суспільство > Третина українських лісів та 20% заповідників. Яких втрат зазнає українська екологія від війни

Третина українських лісів та 20% заповідників. Яких втрат зазнає українська екологія від війни

Унаслідок дій країни-терориски довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн

377

В Україні від повномасштабної війни та дій країни-терористки вже постраждали 20% заповідників та 3 млн га лісів, що становить третину від усього лісового фонду нашої країни.

Такі дані навів Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

«За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів РФ, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн. Щодня через лісові пожежі, від горіння нафтопродуктів і загоряння промислових об’єктів у повітря потрапляють небезпечні речовини. З початку війни кількість таких викидів перевищила 67 млн тонн. Для порівняння: у 2021 та 2020 роках вони складали лише 2,2 млн тон на рік», – озвучили цифри у фонді.

Зокрема, від війни зараз потерпають 20% природоохоронних територій України.

  • У зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
  • Під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
  • Водно-болотне угіддя “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” площею 7 740 га нині деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення.
  • Окупованими залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків.
  • 3 млн га лісів уражені війною.

«Ці цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування», – констатують у фонді.

Нагадаємо, екологічна катастрофа загрожує Херсонщині, де через підриви суден тонни пального стікають у бік заповідної зони Національного природного парку “Нижньодніпровський”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі