НТА > НОВИНИ > Спорт > Тріумф на чужому стадіоні. Збірна Італії стала чемпіоном Європи з футболу

Тріумф на чужому стадіоні. Збірна Італії стала чемпіоном Європи з футболу

Лондонський “Вемблі” визначив найсильнішу команду Євро-2020, нею виявилася збірна Італії, яка в серії післяматчевих пенальті обіграла господарів-англійців — 1:1 (3:2)

351

В Англії цієї ночі могло розпочатися величезне свято, завтра планували вихідний для всієї нації. І дуже сумнівно, що місцеві вболівальники відійшли би до вівторка. Та вони й так не відійдуть…

Забили швидко

Англійці знову застосували ставку на швидкі голи. Раніше це відчула на собі збірна України. Пам’ятаєте, як не встигали хлопці Андрія Шевченка виходити з роздягальні, як тут же отримували голи, так сталося і в першому, і в другому таймах.

У фіналі проти Італії схожа картина. Уже на другій хвилині класична стрімка атака майже із залученням флангів. Таке напрацьовують на тренуваннях, про це йдеться в тренерських настановах. Важливим моментом стала швидкість, щоби суперників не встигнув перегрупуватися.

Люк Шоу став основним персонажем того моменту: він розпочав атаку, яку продовжили Кейн і Тріп’єр, а потім у глибині штрафного майданчика майстерно одним дотиком обробив бездоганну поперечну передачу від Тріп’єра та рикошетом від лівої стійки відправив м’яч у сітку – 0:1.

Наполеглива Італія

Так, як  колись грала Італія зі своїм знаменитим катеначо, цього разу заграла Англія – подібний стиль повністю підійшов команді з трьома левами на грудях. Тим паче після швидко забитого гола. На початках італійці в’язнули у спробах пролізти через це англійське болото, вони тримали м’яч, робили величезну кількість передач, а англійці просто за цим спостерігали та не підпускали суперників близько до своїх воріт.

Але до честі «Скуадри Адзурри» вони виявилися ну дуже наполегливими. І в середині другого тайму це принесло плоди. Допоміг стандарт і величезне бажання італійських ветеранів. Центральні захисники Джорджо К’єлліні та Леонардо Бонуччі опинилися навіть не у штрафному, а у воротарському майданчику, і другий із них підхопив м’яч після метушні та з легкістю переграв воротаря з близької відстані – 1:1.

Драма пенальті назвала чемпіона

Тепер уже в англійців усе поламалося. Ба більше, за інерцією збірна Італія кинулася вперед і загалом виглядала привабливіше. Що тут казати, якщо приблизно на 77-ій хвилині гри статистика володіння м’ячем була 64:36 на користь гостей “Вемблі”. Це суттєва перевага, що свідчить, що справжніми володарями становища на той момент перебували італійські футболісти.

У суперечці тренерів Гарет Саутгейт і Роберто Манчіні сильнішого не виявили. Принаймні в основний час. Навіть домашні стіни не допомогли все вирішити без екстра-тайму та серії післяматчевих пенальті.

А пенальтійну лотерею краще виконали італійці. І хоча ми, українці, тепер не можемо сказати, що програли чемпіонам Європи у чвертьфіналі турніру, але, погодьтеся, все справедливо. “Скуадра Адзурра” трохи більше заслужила на те, щоби святкувати перемогу.

Італія – Англія 1:1 (післяматчеві пенальті – 3:2)

Голи: Бонуччі, 67 – Шоу, 2

Італія: Доннарумма, Бонуччі, Емерсон (Флоренці, 118), Ді Лоренцо, К’єлліні, Верратті (Локателлі, 96), Жоржинью, Інсіньє (Белотті, 91), Барелла (Крістанте, 54), К’єза (Бернандескі, 85), Іммобіле (Берарді, 55)

Англія: Пікфорд, Тріп’єр (Сака, 71), Магвайр, Стоунз, Шоу, Маунт (Гріліш, 99), Райс (Хендерсон, 74; Рашфорд, 120), Стерлінг, Філіпс, Вокер (Санчо, 120), Кейн

Попередження: Барелла, 47; Бонуччі, 55; Інсіньє, 84; К’єлліні, 90+6; Жоржинью, 114 – Магвайр, 106