НТА > НОВИНИ > Спорт > Трьох українських легкоатлетів дискваліфікували з Олімпіади, відомі причини

Трьох українських легкоатлетів дискваліфікували з Олімпіади, відомі причини

295

Незалежний орган із боротьби з негативними явищами в легкій атлетиці (AIU) відсторонив трьох українських спортсменів від участі в Олімпіаді-2020. Там не виступлять Михайло Гаврилюк (метання молота), Назар Коваленко (спортивна ходьба) і Наталія Пироженко-Чорномаз (естафета 4х400 м).

Про це повідомила Федерація легкої атлетики України. Причиною недопуску до Ігор стало недотримання пункту 15 антидопінгових правил, згідно з яким спортсмен повинен пройти три допінг-тести поза змаганнями, які проводять з інтервалом не менше трьох тижнів упродовж 10-ти місяців.

Пироженко-Чорномаз вважалася запасною спортсменкою в збірній, тому українська команда зможе взяти участь в естафеті 4х400 м.

Президент Федерації легкої атлетики України Равіль Сафіуллін у коментарі Трибуні розповів, як так вийшло, що легкоатлети не встигли пройти 3-ій допінг-тест, через що їх відлучили від Олімпіади в Токіо.

«Вони в останню хвилину відібралися на Олімпіаду і не встигали зробити цей 3-ій тест, – зазначив функціонер. – Вони в останні дні виконали норматив, завдяки чому потрапили до складу олімпійської команди. До цього вони не потрапляли».

За словами Сафіулліна, їм потрібно було здати ці 3 тести з інтервалом у 21 день, але не було стільки часу.

Український плавець Михайло Романчук завоював бронзову нагороду Олімпійських ігор в Токіо на дистанції 800 м вільним стилем. Ця олімпійська медаль стала першою для України в плаванні за 17 років. Востаннє українські плавці брали нагороди на Олімпіаді 2004-го року.

Це перша олімпійська медаль в кар’єрі Михайла Романчука. Раніше бронзові нагороди в Токіо-2020 завоювали дзюдоїстка Дарія Білодід, стрілки Олена Костевич і Олег Омельчук, а також фехтувальник Ігор Рейзлін.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі