НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Тромбоз і ампутація. Чому хворі на ковід втрачають ноги

Тромбоз і ампутація. Чому хворі на ковід втрачають ноги

Від початку пандемії у 8-ій лікарні 15-ом пацієнтам ампутували кінцівки через важку форму ковіду

1195

Ампутація кінцівок є небезпечним наслідком коронавірусу. У 8-їй міській лікарні Львова тільки за минулий тиждень ампутували ноги трьом пацієнтам з ковідом, аби врятувати їхні життя.

Коронавірус спричинив тромбоз магістральних судин – тобто закупорення внаслідок тромбів, оскільки усі чоловіки були невакцинованими та старшими за 60 років. Наразі вони перебувають у важкому стані.

Двом чоловікам ампутували по дві ноги

 Двоє із них з цукровим діабетом, третій пацієнт – без супутніх захворювань, але зі шкідливою звичкою – курінням. Лікарі зазначають, що саме це і могло спричинити тромбози. Також у зоні ризику ті, хто страждає генералізованим атеросклерозом та має зайву вагу.

Загалом від початку пандемії у 8-ій лікарні 15-ом пацієнтам ампутували кінцівки через важку форму ковіду.

 ««Дельта» призводить до тромбозу судин: як дрібних так і магістральних. Він набагато агресивніший. Тромбози виникають внаслідок ковіду не тільки на кінцівках, але  й в магістральних судинах, у легеневих артеріях , що може призводити навіть до смерті. Тому бувають і летальні випадки. Ми помітили, як почастішали випадки тромбозів у ковідних хворих», – пояснює хірург 8-ої міської лікарні, заслужений лікар України Андрій Цвих.

Медики застерігають, тромбози можуть виникати і після перенесеного ковіду впродовж трьох місяців, тож закликають вакцинуватися та лікуватися під наглядом лікарів

Нагадаємо, що сьогодні у лікарні швидкої допомоги не змогли врятувати маму трьох дітей, яка була проти вакцинації.

“Пацієнтка і вся її родина: брати, сестри – всі є активні противники вакцинації. Ми цю жінку двічі реанімували, двічі повертали їй життя», – зазначила анестезіологиня лікарні швидкої медичної допомоги Наталія Матолінець.

Наймолодшій дитині жінки – 1 рік.  Наталія Матолінець зазначила – матір трьох дітей могла врятувати вакцина.

Віра Лабич

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі