НТА > НОВИНИ > Кримінал > «Труба Медведчука» на Закарпатті може спричинити екологічну катастрофу

«Труба Медведчука» на Закарпатті може спричинити екологічну катастрофу

215

У Службі безпеки України заявили, що трубопровід «Самара – Західний напрямок» забруднив і зіпсував значну частину земель Закарпаття. Це завдало збитків екології на понад 34 мільйони гривень.

Про це повідомив сайт СБУ. Закарпатська область опинилася на межі екологічної катастрофи.

Зокрема, Служба безпеки України викрила в цьому керівництво ТОВ «Прикарпатзахідтранс», яке раніше володіло трубопроводом.

За даними слідства, наприкінці 2018-го року компанія самовільно розпочала демонтаж резервної гілки нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Робили це без дозвільної документації, демонтували цистерни та близько 33 км труби.

«З метою отримання надприбутків ділки приховано «закопували» в ґрунт небезпечні відходи з цистерн. При цьому вони постійно нарощували обсяги небезпечних речовин, що могло спричинити екологічну катастрофу», – сказано в повідомленні.

У результаті демонтажу труби залишки паливно-мастильних матеріалів забруднили майже 20 тисяч квадратних метрів земель. Частина з них – поблизу місцевого водозабору.

«За висновками експертів, дії зловмисників призвели до тяжких наслідків щодо забруднення та псування земель. Інженерно-екологічна експертиза підтвердила суму завданих державі збитків у більш ніж на 34 мільйони гривень», – зазначили в СБУ.

Під час обшуків на місці діяльності компанії та відокремленого підрозділу нафтобази вилучили документацію, що доводить проведення незаконного демонтажу.

Колишньому головному інженеру «Прикарпатзахідтрансу» вже повідомили про підозру у службовій недбалості. Тривають слідчі дії за статтями Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель» і «Службова недбалість».

Нагадаємо, що на початку жовтня народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку оголосили нову підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації.

Як відомо, Віктор Медведчук – проросійський політик, олігарх і кум президента Росії Володимира Путіна. Як лобіст Кремля, активно просуває ідею примирення з країною-агресором. При цьому не згадуючи роль Росії у розв’язанні бойових дій на сході України.

Медведчука підозрюють у державній зраді та фінансуванні тероризму. Взимку проти політика та його оточення запровадили санкції, відтак заморозили активи.

Бізнес-імперія Медведчука не обмежується 19-ма компаніями та 8-ма підсанкційними особами. Лише на Львівщині, де жили та робили кар’єру його найближчі родичі, проєкт NTA Zмови віднайшов десятки гектарів землі, нерухомість та підприємства, які не потрапили в список РНБО.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі